Úszó Eb - 200 méter vegyesen két magyar versenyző is döntős
MTI fotó Kovács Anikó

Úszó Eb

2018.08.08. 00:07

Úszó Eb - A 200 méteres vegyesúszás döntőjébe második és hatodik idővel is magyar versenyző került.

Hosszú Katinka a második, Jakabos Zsuzsanna pedig a hatodik idővel bejutott a 200 méteres vegyesúszás döntőjébe, Telegdy Ádám viszont lemaradt a fináléról, a 12. helyen zárt 200 méter háton kedden a Glasgow-ban zajló Európa-bajnokságon.

A nőknél a két magyar közül elsőként Jakabos volt érdekelt, ő az idei legjobbjával, 2:13.37 perccel került az elődöntőbe, amelyen tovább tudott javítani, 2:12.96-nál érintette a falat.

"Nagyon örülök, hogy 2:12-vel kezdődik az idő, nagy álom lenne a 2:11, de mindig megyünk egy picivel lejjebb" - mondta boldogan Jakabos, aki emlékeztetett rá, hogy 2004 óta nem úszott döntőt 200 méter vegyesen Európa-bajnokságon.

A második elődöntőben Hosszú teljesítményén egy kicsit érződött, hogy nem sokkal korábban szerepelt a 100 méter hát döntőjében, de az utolsó 50 méteren meggyőző gyorsúszással biztosította futamgyőzelmét, és 2:10.49 perccel, összesítésben a második idővel lett döntős.

A férfiaknál 200 méter háton Telegdy Ádámnak nem sikerült javulnia délelőtti 1:58.96-os idejéhez képest, 1:59.05-tel a 12. lett.

"Fogalmam sincs, mi történt, százötvenig nagyon jól ment, aztán az utolsó ötven méter kritikán aluli volt, egyszerűen nem értem, eléggé csalódott vagyok" - mondta futama után.