Hirdetés


Úszó Eb - A csütörtöki eredmények

Úszó Eb - A csütörtöki eredmények

Úszó Eb

2018.08.09. 21:37

A Glasgow-ban zajló multisport Európa-bajnokság úszóversenyeinek csütörtöki zárónapjának eredményei:

Hirdetés

A Glasgow-ban zajló multisport Európa-bajnokság úszóversenyeinek csütörtöki zárónapjának eredményei:


    Eredmények:
    férfiak:
    50 m gyors, Európa-bajnok:

    --------------------------
   Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 21.34 másodperc
2. Krisztian Kolomejev (Görögország) 21.44
3. Andrea Vergani (Olaszország) 21.68

    100 m pillangó, Európa-bajnok:
    ------------------------------
   Piero Codia (Olaszország) 50.64
2. Mehdy Metella (Franciaország) 51.24
3. James Guy (Nagy-Britannia)  51.42
4. MILÁK KRISTÓF 51.51
...8. CSEH LÁSZLÓ 51.84


    400 m vegyes, Európa-bajnok:
    ----------------------------
   VERRASZTÓ DÁVID 4:10.65 perc
2. Max Litchfield (Nagy-Britannia) 4:11.00
3. Joan Lluis Pons Ramon (Spanyolország) 4:14.26         

    4x100 m vegyesváltó, Európa-bajnok:
    -----------------------------------
   Nagy-Britannia (Nicholas Pyle, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott) 3:30.44 perc
2. Oroszország 3:32.03
3. Németország 3:33.52
...5. MAGYARORSZÁG (Bohus Richárd, Horváth Dávid, Milák Kristóf, Németh Nándor) 3:34.24

    nők:
    50 m, pillangó, Európa-bajnok:

    ------------------------------
   Sarah Sjöström (Svédország) 25.16 másodperc
2. Emilie Beckmann (Dánia) 25.72
3. Kimberly Buys (Belgium) 25.74

    50 m mell, Európa-bajnok:
    --------------------------
   Julija Jefimova (Oroszország) 29.81 másodperc
2. Imogen Clark (Nagy-Britannia) 30.34
3. Arianna Castiglioni (Olaszország) 30.41

    200 m hát, Európa-bajnok:
    -------------------------
   Margherita Panziera (Olaszország) 2:06.18 perc
2. Darija Usztyinova (Oroszország) 2:07.12
3. BURIÁN KATALIN 2:07.43

    400 m gyors, Európa-bajnok:
    ---------------------------
   Simona Quadarella (Olaszország) 4:03.35 perc
2. KÉSELY AJNA 4:03.57
3. Holly Hibbott (Nagy-Britannia) 4:05.01

    4x100 m vegyesváltó, Európa-bajnok:
    -----------------------------------
   Oroszország (Anasztaszija Feszikova, Julija Jefimova, Szvetlana Csimrova, Marija Kamenyeva) 3:54.22 perc
2. Dánia 3:56.69
3. Nagy-Britannia 3:56.91
...8. MAGYARORSZÁG (Hosszú Katinka, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn) 4:04.58