Női kézilabda-vb - Dánia nyerte a bronzérmet

MTI

2021.12.19. 16:08

Dánia szerezte meg a bronzérmet a női kézilabda-világbajnokságon, mivel 35-28-ra legyőzte a házigazda Spanyolország válogatottját a vasárnap délutáni helyosztón Granollersben.

Eredmény, a 3. helyért:
Dánia-Spanyolország 35-28 (16-13)

A meccs első harmadában szoros volt az állás (10-10), mindkét csapat többször is vezetett, ezt követően az egyre hatékonyabban védekező és pontosabban támadó dánok 14-10-re elhúztak, a szünetben pedig három gól volt az előnyük.

A második félidő három dán góllal indult, és ekkor is a támadójáték pontosságában volt a legnagyobb különbség a két csapat között. Az előző vb-n ezüstérmes spanyolok nyitott védekezéssel próbálkoztak, ám ellenfelük gyors akciókkal reagált erre. Tíz perccel a vége előtt már kilenc találat volt a dánok előnye, és végül 35-28-ra győztek.

A Győri Audi ETO KC csapatkapitánya, Anne Mette Hansen hat góllal járult hozzá a sikerhez.

A skandinávok hatodik alkalommal nyertek világbajnoki érmet és harmadszor végeztek a harmadik helyen.

Később: döntő: Norvégia-Franciaország 17.30