Szentgotthárdi Csatafutás Koszár Zsolt pályacsúcsával

2010.08.03. 18:33

Rekord létszám volt a főfutamban.

Szentgotthárdi csatafutás 2010

A Szentgotthárdi Történelmi Napok keretében nyolcadik alkalommal rendezték meg a Szentgotthárdi Csata Emlékfutást, amely hatodik állomása volt a határokon átnyúló CERR-Cup nemzetközi futóverseny kupasorozatnak.

A kellemes időben, a különböző távokon és korcsoportokban 320 futó állt rajzhoz, köztük 57 külföldi versenyzővel. 43 osztrák, 10 szlovén, 1-1 horvát, svéd, német és belga futó erősítette a nemzetközi jelleget.

A rendezvényt végig nagy érdeklődés kísérte, sokan jöttek el szurkolni ill. a futamokat figyelemmel kísérni.

Az ovisok után kétévenkénti korcsoportokban zajlottak a gyerekfutamok egészen a 18 éves korcsoportig. A hét korcsoportban több mint 100 gyerek állt rajthoz.

A gyerekfutamok ünnepélyes eredményhirdetésére a barokk templom előtt került sor, a díjakat Dr.Vargyas Csaba a Vas Megyei Atlétikai Szövetség elnöke adta át.

A 9,5 km-es főfutamban 183 fő indult, mely rekordnak számít. A Csatafutás történetében első alkalommal volt chipes időmérés a HUNRUN.COM jóvoltából. A szentgotthárdi csata 1664. augusztus 1-jén 18 óra tájban ért véget, ekkor rajtolt a főfutam a főtérről, 346 évvel később.

A rajt után a mezőny a Rába-hídon és Hunyadi úton tette meg az első 1,5 km-t, majd következett a határszakasz és Ausztria. A legnehezebb résztáv a közel 1,5 km-es emelkedő volt 100 m-es szintkülönbséggel a mogersdorfi emlékkeresztig. Itt volt a fordítópont. A teljes szakaszon több frissítőállomás igyekezett enyhíteni a szomjúságon.

A kijelölt pálya tehát a szentgotthárdi és a mogersdorfi emlékművet kötötte össze, a határon keresztül.

A férfi abszolút győztes akárcsak az előző két évben, idén is a hazaiak kedvence, Koszár Zsolt (VOSSEN-Szentgotthárd) lett, meggyőző fölénnyel és új, 29:52 perces pályacsúccsal. Zsolt 2 másodperccel döntötte meg a debreceni Benedek Zsolt 2007-ben felállított pályacsúcsát, és a Csatafutás 8 éves történetében második versenyzőként futott a bűvös 30 perces időn belül. Második Zsódér Zsolt (Cover Mapei, 31:36), harmadik Dieter Pratscher (LC Stinatz, 32:27).

A női mezőnyben Molnár Zita (40:07) győzött, második Purgai Evelyn (40:31), harmadik Csébits Eszter (42:42), mindhárman a SZoESE versenyzői.

Az 1664 m-es hobbifutamban azok indultak, akik rövidebb távon kívánták kipróbálni magukat. A fiúknál Koósz Barnabás, a lányoknál Csébits Nóra (mindkettő SZoESE) győzött.

A felnőtt kategóriák díjait Dancsecs Bojána kick-boksz világbajnok adta át.

A rendezvény ajándéktárgyak sorsolásával zárult.