Alon-teszt: Megpróbáltunk pénzt keresni az interneten

2013.02.19. 20:27

A világ egyik legkönnyebb pénzkereseti lehetőségének tűnik, hogy internetezéssel, kattintgatással jussunk jövedelemhez. És most jön a de.

Mert ez szépen hangzik, de olyan, mint a régi vicc: Mi a különbség a létező és a működő szocializmus között? A létező nem működik, a működő meg nem létezik... Vásárlási utalványokra azért rá lehet hajtani.

Ami totál kamu

Regisztrálni, reklámokat véleményezni, eddig még okés. Beszervezni új embereket? Gyanús, gyanús. És nem véletlenül: abban a pillanatban, hogy valaki eléri azt a szintet, amikor már meg kellene érkezni az első 500 dolláros kifizetésnek a Paypalon keresztül, a rendszer leáll. Klikkelhetünk akárhányszor a kifizetés kérésére, nem fog történni semmi. Később se. Soha. Ne legyenek illúzióink. Átverés.

Ilyen oldal volt* például a mixreqs.com – erre nem csak úgy, véletlenül a neten bóklászva sikerült rátalálni, hanem egy apróhirdetésre jelentkeztem, amelyben otthonról végezhető. Reklámfilmekkel kapcsolatos munkát ajánlottak.
Az első levélben, amit válaszként kaptam, szerepelt egy rövid leírás, hogy hol lehet regisztrálni. A levél magyarul jött, az oldal angol.

Keress pénzt az interneten


Amiről első körön szó volt: napi 30 perces internetes munkával havi 500 dollárt lehet keresni. Persze, itt már rögtön kilóg a lóláb, ilyen nincs, nem is lesz, de akkor már játsszuk végig. Szóval: egyszeri regisztrációt követően meg kell nézni 4 reklámfilmet, majd nyolc kérdésre válaszolni. Az első magyar nyelvű tájékoztató (amit egy magánszemély küldött) azt is tartalmazta, hogy mentsem el ezt a levelet a gépen, „Pénz a neten 1” néven. Höhö.

Na jó, nézzük a folytatást: a második levél, ami érkezik, tartalmazza a pontos linkeket, printscreeneket a teendőkről. Egyben azt ígéri, hogy ha ezt lépésről lépésre végigviszem, máris lesz 63 dollárom, illetve kapok egy linket, amit vissza kell küldeni a kontaktomnak.

Ezt követően érkezett meg a harmadik, egyben utolsó instrukciós levél (Pénz a neten 3...), amely egyebek mellett leírja, hogy a pénzemhez akkor tudok majd hozzájutni, ha minimum 500 dollár összegyűlt a számlámon, addig nem utalnak.
Néhány nap klikkelgetéssel azonban összejöhet, szólt az ígéret. Hogyan?
Javasolták, hogy nyissak egy új postafiókot, mivel rengeteg levél fog érkezni.
(Khm.) Majd pedig: adjak fel egy hirdetést, ugyanolyat, mint amire én is jelentkeztem, és az érdeklődőknek szép sorjában küldjem el a három levelet...

Aki a mi linkünkkel regisztrál, az ő „munkája” után nekünk ketyeg a jutalék. (Ez egyébként csak plusz lehetőség, az oldal kimutatása szerint a bevételünk akkor is nő, ha csak mi magunk csináljuk.)

A rendszer naponta egyszer engedi végigfuttatni a négy reklámot a kérdésekkel, de minden nap ugyanazt a négyet! És ha elérjük az 500 dollárt, vajon mi történik? Az égadta világon semmi. Attól a pillanattól kezdve hiába kattintunk a kifizetésre, a link nem működik...

Ami úgy néz ki, működik, csak nem megyünk vele semmire

Itt reklámokat kell nézni. Hülye, angol nyelvű reklámokat. A szakkifejezés rá a PTC (Pay to Click, fizetni a klikkelésért). Nézni kell tehát a hirdetéseket, reklámonként 0,001 dollárért, vagyis ahhoz, hogy keressünk 1, azaz egy egész dollárt, 1000 reklámot kell végignézni, darabját 3 másodpercig. Az összesen 3000 másodperc, vagyis 50 perc. De ez csak a nettó reklámidő, és itt is korlátozva van a naponta megtekinthető reklámmennyiség (8-10). És nézni kell a nyomorultat, mert ha más oldalra kattintunk közben, addig áll a számláló.

Keress pénzt az interneten


Kifizetés jellemzően néhány dollártól már kérhető, szintén Paypal számlára. Elképzelhető, hogy tényleg megérkezik a pénz, több fórumban is olvastam róla. A szörnyű igazság azonban az, hogy 0,2 dollárnál, több hét után feladtam.
Ilyen oldal például a www.clixsense.com   vagy az www.earneasycash.info.

És ahol étkezési jeggyel fizetnek

Közvélemény-kutatásokban való részvétel az Ipsos-nál. A címe: www.iap-interactive.com

A feladat: online felmérésekben részt venni, és ez magyar nyelven is működik.
Egy-egy kérdőív kitöltése igénybe vehet 5-10 percet, de akár fél órát is. A válaszadásokért pontok járnak (van, hogy csak 10, de van, hogy 150), a pontok multikategóriás vásárlási utalványra (Ticket Compliments) válthatók. 25 kérdőívvel a hátam mögött most 500 pontom van, még 122 kell a következő 1000 forintos utalványhoz. Egyet ugyanis már megkaptam, még tavaly ősszel postázták.

Ipsos


Ez tehát működik. Hátránya, hogy viszonylag ritkán van regisztrációs időszak egy-egy régióból, és ritkán van kitölthető kérdőív. Nálam havi egy-kettő szokott lenni, de mivel meg kell adni olyan adatokat, mint az életkor, lakhely, családi állapot stb., elképzelhető, hogy „átlagosabb” felhasználó több lehetőséghez jut.
Ha a ráfordított idővel leosztjuk, itt is elég vicces órabér jön ki, viszont a semminél több. Aki szereti elmondani a véleményét, úgyis egész nap a neten lóg, annak belefér. A juttatást vehetjük úgy, hogy nem bér, inkább kedves gesztus az Ipsos-tól.

*Azt írom, volt. Ha most rákattintunk, már egy más felületet ad ki. Utánanéztem pár fórumon, a Mixreq időnként domaint vált, korábbi posztokban is más cím szerepelt. De a jelenlegi felület is több mint gyanús „pénzkeresős” oldalakat ajánl.

.