A szombathelyi Savaria Történelmi Karnavál
202. augusztus 24. (péntek)
Helyszínenként bontás
Fórum színpad
15.00 Pannon Cigányzenekar koncertje
16.00 Teatro Pavana: Struzzi - gólyalábas előadás
16.30 Betyárvirtus – Gulyás Laci vásári játéka
17.30 Isis Big Band koncertje
21.00 Kerekes Band koncertje
Kalandvár
10.00 órától egész nap Körhinták, Kötél labirintus, Aranyos szegelet – X. századi magyar játszóház, Népek játékai – táblás játékok, Kézművesműhelyek, Gyöngyösi „Wekingek”, Kézművesvásár, Játékos tűzoltók, Magyar életmódtáborok, Zeitschmiede – Időkovácsok, Pónilovak, lovagoltatás
10.00 Mesejátszó – Ringató-dallal, tánccal muzsikával, Felhő-vadászat, Bábakukucs, Kötél labirintus
11.00 Mesekoncert – az Eszter-lánc mesezenekar koncertje
12.00 Egérparádé – egéridomár: Gulyás Laci vándormuzsikus
13.00 Mesejátszó – Ringató-dallal, tánccal muzsikával, Felhővadászat, Bábakukucs, Körhinták, Kötél labirintus Aranyos szegelet – X. századi magyar játszóház, Népek játékai – táblás játékok
14.30 Valaki mindig lát – a rozsnyói Meseszínház báb-előadása
15.30 Mesejátszó – Ringató-dallal, tánccal muzsikával, Felhővadászat, Bábakukucs, Körhinták, Kötél labirintus Aranyos szegelet – X. századi magyar játszóház, Népek játékai – táblás játékok
16.30 Mimóka – Méhes Csaba pantomim művész produkciója
17.30 Gryllus Vilmos koncertje
18.30–20.00 Mesejátszó – Ringató-dallal, tánccal muzsikával, Felhővadászat, Bábakukucs, Körhinták, Kötél labirintus Aranyos szegelet – X. századi magyar játszóház, Népek játékai – táblás játékok
Mediterrán udvar
20.00 Latin Party
Művészetek utcája
10.00 órától egész nap „Nyitott galéria – Művészet az utcán… Az Isis Galéria művészeinek bemutatkozása, művészeti technikák bemutatása, találkozás a művészekkel alkotás közben, nyitott műterem – kézműves foglalkozások. Debreceni Zsóka kerámikus és Pelcz Zoltán szobrászművész kiállítása az Isis Galériában.
10.30 Utcazene – a Művészeti Szakközépiskola kamaracsoportjainak előadásai „Slágerektől a ragtime-ig…” Kürt Quartett
11.00 Utcazene – az Ének-tanszak musical-énekeseinek előadása
12.00 Rábahídvégi Dalárda és Citerazenekar műsora
12.30 Animato – akusztikus zenei koncert
13.30 Műterem az egész világ! – a teátRumi Társulás gólyalábas játéka
15.00 Utcazene: „a reneszánsztól napjainkig” – furulya kamaracsoport
15.30 Utcazene: „Régi korok zenéje” – hegedű-cselló duó
16.00 Utcazene: fuvola-hegedű duó
17.00 Campanella – Kummer Táncegyüttes Bólyai Gimnázium diákjai táncbemutatója
18.00 Utcazene: rézfúvós kvintett; Nyisztor Ilona és moldvai csángó gyerekek műsora
20.30 Fényfestés
21.00 Utcazenészek Párizsból… Horváth Meggie & Peltzer Géza koncertje
Romkert
13.00 Kapunyitás – Középkori hagyományőrzők életmódtábora
17.00 Végvásár – rabszolgavásár
Sörtér
16.00 Oberbeurer Musikverein „Harmonie”
18.00 Tarjaner Spitzbuam
22.00 Oberbeurer Musikverein „Harmonie”
23.00 Artistica Anam Cara tűzvarázslóinak műsora
Történelmi Témapark
9.30 Kapunyitás
9.45 A XIII. Savaria Történelmi Karnevál hadijátékainak megnyitója
10.00 Római katonai szemle – a Legio XV. Apollinaris I. és II. Cohorsa, a Legio I Adiutrix, és a Legio Leonum Valentiniani az arénában
10.20 A Savaria Legio (Legio XV Apollinaris I. Cohorsa) – alaki gyakorlatok és újonc-kiképzés
10.40 Teut Os Szarvas Törzs – kelták Pannóniában
11.00 Collegium Gladiatorium Hagyományőrző Egyesület látvány-edzése Történelmi Témapark
11.30 Haramza Márk lovasharcos bemutatója
11.50 Magor Íjász Hagyományt Őrző Egyesület – a honfoglaláskori magyarok gyalogos harcászata
12.05 Vas Vármegye Loavagjai és Íjászai – az Anjouk korának (XIV. sz.) harcmodora és fegyverei
12.25 A Kard és Kereszt Johannita Testvériség – a XIII. századi keresztes lovagok haditechnikája
12.45 Alba Societas Egyesület – a XIV. sz-i Itáliában harcoló magyar zsoldosok harcászata
13.00 Tábori élet
13.15 Róma germánok elleni háborúi az I. sz-ban – Legio I. Adiudtrix, Legio XV. Apollinaris I. COH, Északi Gárda, Csallóközi lovasíjászok
13.30 Haramza Klára lovasíjász-bemutató
13.50 A késő római hadviselés – Legio I. Adiutrix, Legio Leonum Valentiniani
14.05 Bulcsu Vezér Hagyományőrző Egyesület – „A vérszerződés”
14.25 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványai bemutatója
14.45 Nyugati Gyepű Pajzsa Egyesület – A XI-XII. századi varég testőrség haditechnikája Történelmi
15.05 Zeitschmiede – Időkovácsok –Bruchenballspiel, azaz középkori „ágyékkötőlabdajáték”
15.35 A Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület – a XV. sz. vívástechnikája
16.05 Szent Sebestyén Számszeríjász Társaság – Mátyás király számszer - íjászai
16.30 Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület – harci szekerek, tábori tüzérség, vértes és könnyű gyalogság a XVI. sz-ban
17.00 Gyulaffy László Bandérium – a XVI-XVII sz. végvári harcászat bemutatója
17.10 Mátyás király korának konyhája – gasztronómiatörténeti előadás a Pannónia Étterem teraszán – Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület
17.15 Tábori élet
18.00 Kapuzárás, felkészülés a felvonulásra
19.00 FELVONULÁS
Borok utcája
15.30 Pannon cigányzenekar
17.30 Ketten, hárman, négyen – Palya Bea triókoncertje
21.00 Vujicsics Együttes
23.30 Táncház a Boglya népzenei együttessel
Café Frei
- Háremfotózás 10-12 óráig, 14-18 óráig
- Arab- és táblás játékok egész nap
- Török kávézói táncok 20 órától
- Jósda 8-18 óráig
- Arcfestés, henna festés 10-12 óráig, 14-18 óráig
- Színész vendégeink az 1001 éjszaka meséibıl olvasnak fel 14-16 óráig
- Mira Orient Art hastáncbemutató 13:00 és 16:30