Tízezer alá csökkent a munkanélküliek száma Vas megyében

2011.05.09. 17:43

A hónap végén 9360 álláskeresőt tartottak nyilván a kirendeltségeken, több mint 1260 fővel kevesebbet, mint márciusban.

A regisztrált munkanélküliek száma tízezer fő alá csökkent áprilisban Vas megyében; a hónap végén 9360 álláskeresőt tartottak nyilván a kirendeltségeken, több mint 1260 fővel kevesebbet, mint márciusban - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja hétfőn az MTI-vel.

A megyében áprilisban átlagosan 8,1 százalékos volt a munkanélküliség, míg az elmúlt év azonos időszakában a gazdaságilag aktív népesség 10,4 százaléka keresett állást. Az idén áprilisban regisztrált 9360 álláskereső több mint 80 százaléka fizikai állományba tartozik. A nyilvántartott munkanélküliek 34 százaléka 8 általános iskolával vagy annál kevesebbel rendelkezik, míg a diplomások aránya 7 százalék volt.

Mintegy 60-nal csökkent március óta a pályakezdők száma, a kirendeltségeken áprilisban 675 fiatalt regisztráltak. A fiatalok közel fele szakközépiskolát vagy általános iskolát végzett, 12 százalékuk gimnáziumi érettségivel, 13 százalékuk pedig diplomával rendelkezik.

Az áprilisban nyilvántartott álláskeresők közül mintegy 2600-an már több mint egy éve nem dolgoztak. A regisztrált munkanélküliek közel 60 százaléka, mintegy 5400 személy részesült áprilisban ellátásban.

A munkáltatók az idén áprilisban 1550 új álláshelyet jelentettek be a kirendeltségeken, másfélszer többet, mint egy évvel korábban. Áprilisban összesen 3 ezer betöltetlen állás volt a megyében; a cégek eladó, hentes, gyártósori összeszerelő, szabó-varrónő, lakatos, felszolgáló munkakör betöltésére várták az álláskeresőket. Szellemi munkakörökben irodai adminisztrátorokat és kereskedelmi ügyintézőket tudtak alkalmazni, felsőfokú végzettséggel pedig gépészmérnökök számára érkezett állásajánlat.

Az üres állások 30 százalékát a feldolgozóiparból, 18 százalékát a közigazgatás, a védelem és a kötelező társadalombiztosítás területéről jelentették be a gazdálkodó szervezetek. Érkeztek még munkáltatói igények a mezőgazdaság, a kereskedelem, a szálláshely, vendéglátás és az építőipar területéről is.

Az új álláshelyek 64 százaléka betanított, valamint segédmunkára, 26 százaléka szakmunkára, 10 százaléka pedig szellemi munkára vonatkozott.

.