Átadták az új járóbeteg-szakellátó központot Sárváron

2010.09.30. 14:36

Negyvenötezer ember vehet igénybe jobb minőségű egészségügyi szolgáltatásokat abban a sárvári, járóbetegek szakellátására kialakított központban, amelyet csütörtökön adtak át a Rába-pari városban.

A volt szakorvosi rendelőintézet épületét 800 millió forintos beruházással építették át, és a szakellátások köre is bővülhetett - mondta el Vancsura Miklós, a Sárvári Kórház főigazgatója az avatóünnepség után az MTI-nek.

A fejlesztés a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében 90 százalékos európai uniós és állami támogatással valósult meg, 10 százalékos önkormányzati önrész vállalása mellett.

A felújított járóbeteg-szakellátó központban az úgynevezett egynapos sebészet is helyet kapott. A rendelőintézetben rövidesen 25 szakrendelés működik majd; rehabilitációs, onkológiai, urológiai és ortopédiai szakrendeléssel bővül az ellátások köre, ezekre ugyanis nagy igény van, és hiányuk miatt eddig Szombathelyre kellett utazniuk a betegeknek.

A főigazgató elmondta: az a törekvésük, hogy az új szakellátóközpont kapacitásait minél jobban kihasználják, ezért szeretnének "kétműszakos munkarendben" dolgozni, a többletórákra jóváhagyást és támogatást várnának az egészségügyi kormányzattól.
A szakellátóközpontban nappali kórház, új röntgenrészleg és két új, jól felszerelt műtő is van, és a műszerpark is megújult.

Vancsura Miklós emlékeztetett arra, hogy a hónap elején hasonló mértékű - 880 millió forintos - beruházással, szintén uniós pályázati forrásoknak köszönhetően adták át annak a térségi rehabilitációs központnak az új épületszárnyát, amely a járóbeteg-szakellátó központ és a helyi gyógy- és wellnessfürdő lehetőségeivel kiegészülve a térségben egyedülálló színvonalú egészségügyi ellátást képes nyújtani.

A sárvári kórházban két és fél éve szűnt meg az aktív kórházi ellátás. A város vezetése a főigazgató szerint az "előremenekülés" mellett döntött, és a járóbeteg-szakellátás kiszélesítését, valamint a gyógyfürdő szolgáltatásaira épülő rehabilitációs ellátás fejlesztését szorgalmazta.

Vancsura Miklós felhívta a figyelmet arra is, hogy a turizmus nem működik egészségügyi biztonság nélkül. Ebből a szempontból is fontos, hogy a vendégek nem fognak kontrasztot érezni, ha a négycsillagos szállodák gyógyászati szolgáltatásai után esetleg át kell majd menniük a szakorvosi rendelőbe - fűzte hozzá.
 

.