Egy szombathelyi állampolgár levele Schmitt Pálhoz

2011.11.15. 09:50

Önöknek, mint a Magyar Köztársaság felelős politikusainak, fel kell karolniuk minden olyan kezdeményezést, ami nemzetünk felemelkedése érdekében történik.

Mottó: „Az esélyegyenlőség az Európai Unió alapértékei közé tartozik. Az Európai Unió Alapjogi Chartája értelmében minden polgárt megillet a jog, hogy ne érje hátrányos megkülönböztetés.”

Nyílt levél:

Dr. Schmitt Pál, a Magyar Köztársaság Elnökéhez

 

Tisztelt Köztársasági Elnök Úr!

A Magyar Köztársaság polgáraként kezdeményezem, hogy a Magyar Parlament késlekedés nélkül tűzze napirendjére a magyar forint lehető legrövidebb időn belüli euróhoz történő árfolyam rögzítését az Európai Unióba történő belépésünket követő legalacsonyabb és legmagasabb középárfolyam átlagának 95%-án. E döntés politikai alapon történő megvalósítása az EU jelenlegi helyzetében releváns lehetőség, sikeressége, csak az Ön és politikustársainak határozott és bátor kiállásán, a fejlett EU tagállamok józan belátásán múlik. Az árfolyamrögzítés az euró stabilitására nézve is pozitív hatással lehet. A jelenlegi kedvezőtlen folyamat fennmaradása esetén a magyarság sorsa néhány évtizeden belül beláthatatlan és helyrehozhatatlan irányba fordulhat. Magyarország hosszú távú eladósodottságának folyamatos emelkedése - átmeneti rövid időszakoktól eltekintve - elsődlegesen már rég nem csak a belső és helytelen gazdaság-politikai folyamatok következménye, így a megoldás is, csak a probléma tényleges felmerülésének helyén orvosolható. A legújabb, vészjelzésnek is tekinthető magyar gazdasági előrejelzések szerint a forint 2011 évi romlása eléri a 200 milliárd forintot.

A MTI által kiadott hírek ezt támasztják alá:

Forrás: http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/08/200_milliardot_buktak_a_csaladok_a_forintgyengulessel/

„A forint gyengülése az idén 200 milliárd forintot vitt el a magyar családok költségvetéséből, ez csaknem a fele annak az összegnek, amit a kormányzati intézkedésekkel összességében az emberek zsebében hagytak - mondta Palócz Éva, a Kopint-Tárki vezérigazgatója kedden Szombathelyen, a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által rendezett gazdasági fórumon. A forintgyengülés lassan felemészti azt az összeget is, amit a magánnyugdíj-pénztárak vagyonából a kormány az államadósság csökkentésére fordított - fűzte hozzá.”

Az Európai Unió tagállamai között szinte egyetlen eurót bevezető állam sincs, aki a Maastrichti Szerződésben foglaltaknak eleget tenne, illetve eleget tudna tenni. E szerződés kritériumai is politikai kompromisszumok eredményei, miért is ne lehetne módosítani rajta, legalább az euró előszobájára vonatkozó részt átírva, a mai európai helyzethez igazítva. Ez belátható, hogy nem csak kizárólagosan magyar érdek, mert rajtunk kívül több szorult helyzetben levő, eurót még nem használó tagállam is szenved e tehertől. Az euró bevezetésére elhamarkodottan, hosszú távú és előremutató gazdasági prognózis nélkül került sor. Annak ilyen módon történő bevezetése leginkább a nagyhatalmak politikai erőfölényének köszönhető. A szegényebb tagállamok, mint Magyarország is, naponta szembesül azzal a ténnyel, hogy az Európai Unió spekulánsai is kényük-kedvük szerint játszhatnak közel tízmillió polgár sorsával. A világban és Európában állandósult befektetői hisztéria folyamatosan negatívan hat a forint euró árfolyamára, a magyar emberek munkájának értékét jelentős mértékben negatív pályán tartva. E folyamatos indokolhatatlan terhet lehetne enyhíteni, s az évek óta tartó gazdasági válság viharában legalább erőt lehetne gyűjteni. Minden gazdasági stabilitásra irányuló belső megszorítás eredménye előre megkérdőjelezhető, ha az Unióban továbbra is szabályozatlanul fennmarad a forintra nehezedő euró nyomás. A nemzeteket romba döntő globális cselszövéseknek, a „nagytőke fékezhetetlen mohóságának” legalább Európai Uniós szinten véget kell vetni. A kormányok felett álló hitelminősítő lobbi csoportok szerepét is újra kell gondolni, mert az utóbbi években nagy a szerepük a válság negatív tendenciáinak sokszorozódásában. Könnyen belátható, hogy az a mérkőzés, ahol a játékszabályok csak az egyik csapatra vonatkoznak, ott az eredmény előre borítékolható. Tűrhetetlen és tarthatatlan az olyan állapot, hogy Európai Uniós polgárok tízmillióinak mindennapjait alapvetően befolyásoló kérdések nincsenek a helyükre téve, miközben a médiumokból és a politikusuktól mást sem hallunk, hogy demokrácia, esélyegyenlőség, felzárkózás. Ebben a szereposztásban a kis nemzetek teljesen esélytelenek maradnak a nemzetközi megmérettetésben, ha a szükséges törvények nem születnek meg. Az említett szegényebb tagországokkal együtt az „ebédlőasztal” helyett, a „kerti asztalnál” kaptunk helyet. Kötelezettségeinket viszont folyamatosan kőkeményen számon kérik rajtunk azok, akik az étkezőben a gazdagon terített asztalnál foglalnak helyet. Nem engedhető meg, hogy tízmilliókat „másodrendű uniós polgárnak” tekintsenek. Elfogadhatatlan, hogy becsületes, szorgos, dolgos emberek, családok milliói legyenek kitéve a folyamatos létbizonytalanságnak, a nagytőke, a bankok és spekulánsok fogságának.

Önöknek, mint a Magyar Köztársaság felelős politikusainak, fel kell karolniuk minden olyan kezdeményezést, ami nemzetünk felemelkedése érdekében történik. Élniük kell a soha vissza nem térő történelmi lehetőséggel! Sorsközösséget kell vállalniuk a többi, az euró fogságban levő Európai Uniós tagállammal. Össze kell fogniuk a „hasonló sorsú” Európai Unióhoz csatlakozott, másodrangúnak tekintett országok esélyegyenlőségének biztosítása érdekében az érintett országok vezetőivel, polgáraival!

Kérem Önt, hogy közvetítésével a parlamenti megerősítés birtokában a fenti kezdeményezést az Európai Unió minden lehetséges fórumán az érintett országok képviselőivel összefogva tegyék szóvá és harcoljanak annak eredményes megvalósításáért!

Bízom az összefogás, a nemzetünk iránti felelősségérzet támogató erejében!

Cselekedjenek bátran és felelősen Magyarországért, közös jövőnkért és méltán számíthatnak az utókor megbecsülésére!

 

Szombathely, 2011. 11. 11.

 

Tisztelettel:

 

György István Péter

magyar állampolgár

.