A Falco vesztett, a Haladás döntetlent játszott szerdán

2015.12.03. 00:22

A kosárlabdacsapat ezzel búcsúzott a további küzdelmektől.

A Szombathely hazai pályán 22 pontos különbségű vereséget szenvedett a belga Oostendétől a férfi kosárlabda FIBA Kupában, és ezzel búcsúzott a további küzdelmektől.

A Falco 2/4-es győzelem/vereség mutatóval zárt, korábban a Sopron első sikerét aratta, mivel este megverte a vendég horvát Cibona Zagrebet, így 1/5-ös mutatóval fejezte be szereplését.

Eredmények, 6. forduló:
    C csoport:
Falco-Trend Optika KC Szombathely - Oostende (belga) 64-86 (17-19, 12-23, 21-26, 14-18)

korábban:
    B csoport:
Sopron KC-Cibona Zagreb (horvát) 91-72 (21-12, 27-19, 17-21, 26-20)

A házigazda Szombathelyi Haladás fordulatos meccsen döntetlent játszott szerdán a Debrecennel a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában.

Ezt a bajnoki fordulót november elejéről halasztották el a Norvégia elleni Európa-bajnoki pótselejtezős párharc miatt.

OTP Bank Liga, 15. forduló:
Szombathelyi-Swietelsky Haladás - DVSC-TEVA 2-2 (0-0)
-----------------------------------------------------
Szombathely, 1900 néző, v: Erdős
    gólszerzők: Martínez (59.), Németh M. (78.), illetve Brkovic (54.), Szakály P. (86.)
    sárga lap: Nagy P. (27.), Halmosi (56.), illetve Bódi (11.), Brkovic (52.), Lázár (60.)

Haladás:
    --------
Király - Angyal, S. Wils, Jánvári, Bosnjak - Iszlai, Nagy P., Halmosi (Petró, 92.) - Medgyes (Németh M., 77.), Gaál, Martínez (Batarelo, 83.)

Debrecen:
    ---------
Radosevic - Lázár, Mészáros, Brkovic, Korhut - Jovanovic, Szakály P., Bódi (Sidibe, 80.), Tisza (Ferenczi, 93.), Szécsi - Balogh (Coulibaly, 61.)

Az első fél óra lüktető játékot hozott, inkább a hazaiak kezdeményeztek, s alakítottak ki helyzeteket, a debreceniek jobbára csak védekeztek. A félidő hajrájára aztán visszaesett az iram.

A szünet után aktívabban folytatták a vendégek, s ennek hamarosan meg is lett az eredménye: Tisza beadása után Brkovic fejelt a kapuba. A DVSC ugyanakkor csak néhány percig örülhetett, Martínez bombagóljával ugyanis egyenlített a Haladás. A folytatásban a hajdúságiak játszottak veszélyesebben, újabb gólt azonban a szombathelyiek szereztek, miután a csereként beállt Németh Márió egy perccel pályára lépése után, második labdaérintésével betalált. Ez a vezetés sem tartott azonban sokáig, mert Szakály furcsa találatával egyenlítettek a vendégek, s végül megosztoztak a pontokon a csapatok.

Fotó: haladasfc