Fennmaradhat a Nyugat-magyarországi Egyetem, de lesznek belső változások

2011.06.24. 16:35

A történelmi hagyományokkal rendelkező, s komoly eredményeket felmutató Nyugat-magyarországi Egyetem további működésére tett határozott ígéretet Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár.

Nyugatmagyarországi Egyetem

A történelmi hagyományokkal rendelkező, s komoly eredményeket felmutató Nyugat-magyarországi Egyetem további működésére tett határozott ígéretet Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár az universitas központi tanévzáró ünnepségén pénteken Sopronban.

A politikus az MTI-nek azt mondta, hogy a Nyugat-Magyarországon működő két egyetem - a soproni központú nyugat-magyarországi és a győri Széchenyi egyetem - belső szerkezetében ugyanakkor várhatóak változások, tekintettel arra, hogy országszerte csökkentik a felvételi keretszámot, és módosítani akarják azt a szétaprózott képzési szerkezetet, amely "a legnagyobb kártétele a felsőoktatásnak".

Hoffmann Rózsa

A Nyugat-Magyarország területén működő két egyetem önállóságával kapcsolatos kérdésre az államtitkár az ünnepség után az MTI-nek nyilatkozva hangsúlyozta, hogy még nem értek a tárgyalássorozat végére, amelyet ebben a tárgykörben az érdekeltekkel folytatnak. Orbán Viktor miniszterelnökkel július folyamán ismét átbeszélik a felsőoktatási törvényt, "és az őszi törvényalkotásban nyilvánvalóvá válik, hogy mi lesz" - mondta.

Nyugatmagyarországi Egyetem

Ünnepi köszöntőjében az államtitkár kijelentette, hogy számítanak az egyetem munkájára, amely a korábbi szakegyetemből mára regionális egyetemmé, universitássá alakult, és beleilleszkedett a nemzetközi felsőoktatási rendszerbe.

Faragó Sándor rektor az elmúlt tanév összegzéseként kiemelte, hogy a hallgatók több mint 200 szakon tanulhatnak. A tanév folyamán több mint 3.800-an záróvizsgáztak és 2.314-en kaptak, vagy kapnak kézhez diplomát, ők teljesítették nyelvvizsga-kötelezettségüket is. A Nyugat-magyarországi Egyetem arra törekszik, hogy jól képzett szakembereket képezzen, akik versenyképesek a munkaerőpiacon.

A fejlesztésekről egyebek között elmondta, hogy a 2009/2010-es tanévben 9,1 milliárd forintot nyertek el pályázatok útján. Ennek az óriási összegnek több mint a felét beruházásokra, a fennmaradt részt kutatásra és képzésekre fordították.
 

.