KSH: novemberben éves alapon 5,4 százalékkal esett vissza az ipari termelés Magyarországon

MTI

2026.01.12. 09:44

2025 novemberében tovább csökkent a magyar ipar teljesítménye: az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához képest 5,4 százalékkal, az előző hónaphoz mérten pedig 2,0 százalékkal maradt el – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hétfőn közzétett első becsléséből.

Gazdasági hír – ipari termelés:

A KSH tájékoztatása szerint 2025 novemberében az ipari termelés volumene 5,4 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy évvel korábban. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlan adattal, vagyis a naptárhatások nem torzították az éves összevetést.

A szezonálisan és munkanappal kiigazított mutatók alapján az ipari kibocsátás 2,0 százalékkal csökkent 2025 októberéhez képest, ami havi alapon is érdemi visszaesést jelez.

A feldolgozóiparon belül az alágak többségében mérséklődött a termelés volumene az előző év novemberéhez viszonyítva. A legnagyobb súlyú területek közül ugyanakkor növekedést mutatott a számítógép-, elektronikai és optikai termékek gyártása, valamint az élelmiszer-, ital- és dohánytermékek előállítása. Ezzel szemben visszaesés következett be a járműgyártásban, illetve a villamos berendezések gyártásában.

Az ipar teljesítménye éves összesítésben is gyengébben alakult: 2025 első tizenegy hónapjában az ipari termelés volumene 3,5 százalékkal maradt el a 2024 azonos időszakában mért szinttől.

A KSH jelezte: a novemberi ipari termelés részletes adatait második becslése alapján 2026. január 15-én, csütörtökön teszi közzé.


.