Győzött a Haladás, három gólt kapott a Vasas

A tabellával és a következő forduló programjával

2017.03.16. 19:37

A Vasas 3-2-re kikapott a vendég Haladástól a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen.

A szombathelyi Stef Wils (b) és az angyalföldi Mohamed Remili. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A harmadik helyen álló fővárosiak sikerükkel pontszámban utolérhették volna a második kispestieket, így azonban maradt a hárompontos hátrányuk a Honvéddal és hatpontos az éllovas Videotonnal szemben.

A találkozót eredetileg február 18-án rendezték volna, de a Szusza Ferenc Stadion talaja akkor játékra alkalmatlan volt.

OTP Bank Liga, 20. fordulóból elhalasztott mérkőzés: Vasas-Swietelsky Haladás 2-3 (0-1)

Szusza Ferenc Stadion, 1490 néző, v.: Berke
    gólszerzők: Ristevski (46.), Saglik (83.), illetve Williams (25., 69.), Kovács L. (51.)
    piros lap: Halmosi (91.)
    sárga lap: Nagy G. (55.), illetve Wils (23.), Iszlai (29.), Kovács L. (53.), Devecseri (56.), Rácz (64.), Halmosi (90.)

A szombathelyi David Joel Williams (j) gólt rúg Nagy Gergely angyalföldi kapus mellett. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Vasas:
Nagy G. - Burmeister, Debreceni, Ristevski - Szivacski (Murka, a szünetben), Kleisz, Berecz, Hangya - Ádám (Kulcsár, 59.), Saglik, Remili (Gaál, 70.)

Swietelsky Haladás:
Gyurján - Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri (Schimmer, 84.) - Iszlai, Kovács L. (Kiss B., 82.), Jancsó (Mészáros, 70.) - Rácz, Williams, Halmosi

Az angyalföldi Mohamed Remili (k), valamint a szombathelyi Stef Wils (b) és Iszlai Bence (j). MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Az első félidőben jobbára a Vasas futballozott meddő mezőnyfölényben, így váratlanul szerzett vezetést a Haladás, amihez Debreceni András rossz hazaadása is kellett. A szünet előtt óriási egyenlítési lehetőséget hagyott kihasználatlanul az angyalföldi gárda.

A második játékrész gyors gólváltással kezdődött, majd amellett, hogy nőtt az iram, a hangulat is paprikásabb lett, amit a sárga lapok is jeleztek. Debreceni második hatalmas hibája - ezúttal utolsó védőként rosszul vette át a labdát - végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hajrában a Vasas nagy erőket mozgósított, de már csak szépítésre futotta az erejéből, pedig a hosszabbításra Halmosi kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a vendégek.