Tegnap a Savaria Szállót, korábban az SZTK épületét szállták meg méhek. A Vas megyei katasztrófavédelem sajtóközleményt adott ki.
Ahogy arról lapunk is beszámolt, a múlt hét végén méhcsalád költözött a szombathelyi SZTK oldalára, némi izgalmat okozva a környéken, és némi pluszmunkát okozva a tűzoltóknak.
A derék mézgyűjtők úgy látszik valamiért szeretik a lerobbant, üresen álló belvárosi ingatlanokat, ugyanis tegnap a Savaria Szállóra költöztek.
Az esetről a TV2 híradója is beszámolt.
Érdekes, hogy szinte pont egy évvel ezelőtt a méhek ugyancsak a szállodánál okoztak riadalmat.
Akkor egy biciklit foglaltak el, olyan sikeresen, hogy a környéket egy időre le is kellett zárni a forgalom elől.
Vas megyei katasztrófavédelem a mai napon sajtóközleményt adott ki, melyben a darázs- és méhcsípés megelőzéséről adnak tanácsokat, illetve megtudjuk, mi a teendő, ha már megtörtént a baj.
Közlik a darazsak és méhek eltávolításával foglalkozó Vas megyei szakemberek listáját is.
Darazsak és méhek szezonja a nyár
A nyár beköszöntével felhívjuk a lakosság figyelmét az évszak egyik jellegzetes veszélyforrására, a darázs- és méhcsípésre. Csípésük nem csak fájdalommal jár, de a rá érzékenyeknél allergiás rohamot is kiválthat, amelynek súlyos következményei lehetnek.
A darazsak és méhek jellemzően nem támadnak emberre, legtöbb esetben saját, vagy fészkük védelme érdekében védekeznek csípéssel. Egy ilyen csípés általában a fájdalmon kívül nem okoz nagyobb problémát, viszont azoknál az embereknél, akiknél a méh- vagy darázscsípés allergiás reakciót vált ki, akár életveszélyes, sőt halálos kimenetelű is lehet.
A méh- és darázscsípés megelőzése érdekében:
Ha megcsípett... – jellemző tünetek:
A méh- és darázscsípést követően:
A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatja a lakosságot, hogy a tűzoltó egységek csak életveszély esetén vonulnak méh- és darázsfészek eltávolításához, egyéb esetben szakemberekhez kell fordulni. A darazsak és méhek eltávolításával foglalkozó szakemberek listája: