Katasztrófavédelmi gyakorlatot tartottak Szombathelyen

2015.10.29. 07:18

Tűz, mérgező gázok, veszélyes anyagok adták fel a leckét.

Komplex katasztrófavédelmi gyakorlatot tartott Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Szombathelyen. A gyakorlat során a tűzoltási, mind az iparbiztonsági, mind pedig a polgári védelmi szakterületnek bőven jutott feladat.

"Tűz ütött ki" a MEDOSZ Kft. telephelyén, ahol az egyik raktár teljes terjedelmében égett. Az égés következtében keletkezett hatalmas füst mérgező gázokat tartalmazott, amely súlyos veszélyt jelentett mind a dolgozókra, mind pedig a környék lakóira. Elsőként ezt a helyzetet kellett kezelniük a szakembereknek.

Ezt követően a szituáció szerint egy tehervonat egyik vagonjában okoztak tüzet valakik, akiknek nem lett volna szabad ott lenniük. Ők súlyos sérüléseket szenvedtek. A vasúti kocsiban veszélyes anyagot tartalmazó hordók is voltak, amelyek a hő hatására szintén megsérültek.

A feladatokat sikeresen végrehajtották a résztvevők, munkájukra megfelelt minősítést kaptak.

Galéria

.