A választáson 97,7%-ot kapott a kazah elnök, ezért elnézést kér

2015.04.27. 23:46

„Elnézést kérek, hogy a szuper-demokratikus országok számára ezek a számok elfogadhatatlanok. De nem tehettem semmit. Ha beavatkozom, akkor antidemokratikusnak tűnök, nem igaz?” – így kommentálta a vasárnapi választási eredményeket Nurszultan Nazarbajev kazah elnök, akit a nép 97,7 százalékkal választott meg ismét államfőnek. Nemcsak a bizalom foka, de a nép aktivitása is meggyőző volt. A választók 95,22 százaléka járult az urnákhoz. A 74 éves Nazarbajev immár 1989, a Szovjetunió szétesése óta elnöke a hatalmas, olajban gazdag közép-ázsiai országnak. A választási győzelmemhez hozzátartozik, hogy Kazahsztánban gyakorlatilag nincs ellenzék, az elnök korábbi riválisai vagy börtönben, vagy külföldön vannak, az állami média szoros gyeplőn van tartva. Ugyanakkor el kell ismerni, hogy a muzulmán ország – amely kapcsolatait egyformán ápolja Oroszországgal, Kínával, az EU-val és USA-val - gazdaságilag és politikailag stabil, ami arrafelé igen nagy szó. A választást több mint egy évvel előrehozták, a rossz nyelvek szerint azért, mert az olajárak zuhanása és orosz szankciók miatt a kazah gazdaság nehézségek elé néz. Innen: Todayonline.com

Nurszultan Nazarbajev kazah elnök

„Elnézést kérek, hogy a szuper-demokratikus országok számára ezek a számok elfogadhatatlanok. De nem tehettem semmit. Ha beavatkozom, akkor antidemokratikusnak tűnök, nem igaz?” – így kommentálta a vasárnapi választási eredményeket Nurszultan Nazarbajev kazah elnök, akit a nép 97,7 százalékkal választott meg ismét államfőnek.

Nemcsak a bizalom foka, de a nép aktivitása is meggyőző volt. A választók 95,22 százaléka járult az urnákhoz.

A 74 éves Nazarbajev immár 1989, a Szovjetunió szétesése óta elnöke a hatalmas, olajban gazdag közép-ázsiai országnak.

A választási győzelmemhez hozzátartozik, hogy Kazahsztánban gyakorlatilag nincs ellenzék, az elnök korábbi riválisai vagy börtönben, vagy külföldön vannak, az állami média szoros gyeplőn van tartva.

Ugyanakkor el kell ismerni, hogy a muzulmán ország – amely kapcsolatait egyformán ápolja Oroszországgal, Kínával, az EU-val és USA-val - gazdaságilag és politikailag stabil, ami arrafelé igen nagy szó.

A választást több mint egy évvel előrehozták, a rossz nyelvek szerint azért, mert az olajárak zuhanása és orosz szankciók miatt a kazah gazdaság nehézségek elé néz.

Innen: Todayonline.com

.