Közösségi programok, változatos tematikájú klubok kovácsolták egybe a lakótelepen élő embereket.
Lakóközösségi, Információs és Szolgáltató Iroda (LISZI) létrejöttével közösségi programok, változatos tematikájú klubok kovácsolták egybe a lakótelepen élő embereket.
Ez egy összetett projekt volt, aminek elsődleges célja, hogy a lakótelepi lét megújuljon, a lakótelepeken élők közössége újrakovácsolódjon. A magyarországi nagyvárosokban jellemző, hogy elhanyagolták ezeket a közösségeket, a pályázat is amiatt jött létre, hogy a korábbi társaságok megerősödjenek, lényegessé váljon az összefogás. A közösségépítés mellett a közügyekért való tevékenység, továbbá önkéntesség volt a másik fontos támpillérje a pályázatnak. A segítés folyamatában jelent meg főszervezőként az Szombathelyi Evangélikus Egyházközség. Az „Új közösségekért a lakótelepen” TÁMOP-5.5.4. 13/2-2013-0005 számú projekt 2014. január 1-től 2015. február 28-ig tartott.
Gregerssen-Labossa György evangélikus lelkész
Gregerssen-Labossa György evangélikus lelkész fontosnak tartja, hogy az egyház kilépjen az templom falai mögül és ahol lehet, ott közösségeket szervezzen azoknak is, akik nem feltétlenül az evangélikus egyházközösség tagjai. Nélkülözhetetlen a közjóért való munkálkodás, a lokálpatrióta hozzáállás hiszen ezek a keresztény etika részei.
A Lakóközösségi, Információs és Szolgáltató Iroda (LISZI) megalakulása lehetőséget adott arra, hogy többek között hét különböző témájú klubot hozzanak létre. Az időközben élettelivé vált Oladi lakótelepen felújítottak egy leamortizálódott játszóteret, amit egy egész napos családi nappal egybekötve adtak át a családoknak. Szintén Oladon megvalósítottak egy közösségi kertet, melyet a szervezők reményei szerint a továbbiakban is a lakótelepen élők gondoznának.
Lovass Tibor projektmenedzser
Sikeres program volt, a jelenléti ívek alapján háromezer embert értek el. Létrehoztak havi rendszerességgel működő Baba-mama klubot, Barkácsklub, Ifjúsági-életmód klub, Hit-nemzet-közjó klub, Játék és Informatika klub, Kertbarátok klubját és az Önkéntesek klubját.
A szaktanácsadók hetente különböző témában álltak az érdeklődők rendelkezésére, amik a felmerülő igények alapján a mentálhigiénés tanácsadástól, a jogi és adózási vagy informatikai témákban nyújtottak segítséget.
A LISZI havonta szervezett közösségi programokat, mely során a projekt vendége volt Hozleiter Fanni, Mosolyka, a környezetvédelem érdekében a közösség szemétszedési programot bonyolított le, de tartottak gyermeknapot, és a könyvhét tiszteletére felolvashow tartottak. Tavaly márciusban Oladon mag és palántabörzére hívták az érdeklődőket.
Hogy minél változatosabb legyenek a programok az evangélikusok keresték a kapcsolatokat képviselőkkel, a várossal, civil szervezetekkel.
Egyedülállóak vagyunk abban, hogy nagy összefogással a program végére megalakult egy egyesület Olad városrészért, ami a LISZI-ből nőtte ki magát. Ennek az a feladata, hogy a korábban a LISZI által lerakott alapokat megőrizze, erősítse és új programokat hozzon létre. Ennél nagyobb sikere nem lehet egy pályázatnak – fogalmazott a lelkész.
A projekt zárónapján az Evangélikus Egyházközség Pince Klubjában előadásokkal foglalták össze a sikeres és tevékeny elmúlt esztendőt. Itt Lovass Tibor projektmenedzser, Gregerssen-Labossa György lelkész, Rettegi Attila az Oladi Általános és Szakközépiskola igazgatója és Hegedüs László az Olad Városrészért Egyesület vezetője szólalt fel és számolt be az elmúlt egy év eredményeiről.