Magyarok csónakmotorokat loptak Ausztriában

2011.07.29. 16:32

Közel 13 ezer euró értékben loptak csónakmotorokat magyar elkövetők Ausztriában, a tetteseket pénteken a hegyeshalmi határon át osztrák rendőrök üldözték az M1-es autópályán, az akcióba a magyar rendőrök is bekapcsolódtak - tájékoztatta a rendőrség az MTI-t.

A menekülők egyik kocsija az autópálya lébényi csomópontjánál árokba hajtott, vezetőjét a rendőrök elfogták - közölte a Győr-Moson-Sopron megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

Két társa a másik autóval továbbhajtott, majd visszafordult, hogy megnézze mi történt a bajbajutottal. Beálltak a kocsisorba, a járőrök azonban kiszúrták és feltartóztatták őket - ismertette Kocsis Tünde alezredes.

A kelet-magyarországi elkövetők kocsijában nyolc csónakmotort találtak, amelynek értéke 12.700 euró. A gyanúsítottak kihallgatása a mosonmagyaróvári rendőrkapitányságon még tart - tette hozzá az sajtóreferens.

.