Az Országos Alapellátási Intézet 50 ezer kitelepüléseken élő ember egészségi állapotát vizsgálja, az eredményeket őssze teszik közzé.
Rosszabbak a falun élők életkilátásai, és rosszabb az egészségi állapotuk is - mondják a szakemberek. Többet dohányoznak, zsírosabb ételeket esznek, kevesebbet mozoznak, mint a városlakók.
Az Országos Alapellátási Intézet készülő felméréséből, már most kiderült, hogy a kitelepülések népessége sokkal rosszabb egészségi állapotban van, mint a városban élők.
A bajokat csak tetézi a közművesítés hiánya, az alacsonyabb jövedelem és az is, hogy a kitelepüléseken élők nehezebben jutnak munkához.
Téves elképzelés, hogy a falusiak több zöldséget és gyümölcsöt esznek, ugyanis a falusi népesség mindössze harmada él a mezőgazdaságból, a többiek inkább a városokhoz kötődnek. A kutatók szerint időzített bombán ül az ország, ha ugyanis nem lesz változás, akkor a kistelepülési népesség teljesen kiszorul a társadalomból.
A három legveszélyeztetettebb térség az apró falvas településszerkezetű Baranya megye, a hasonló adottságokkal rendelkező Észak-Magyarország, és a Dél-Alföld tanyás települései.
(forrás:MTV)