

A mai játékos nemzedék jó része bizonyosan csak hírből hallott (ha egyáltalán) erről a játékról, amely 1993. decemberi megjelenésével fenekestül felforgatta a játékpiacot, készítőinek hírnevet és mintegy 50 millió dolláros bevételt hozva.
A játék a korabeli 3D technológia csúcsa volt, amihez tudni kell, hogy az akkori átlagszámítógép 386 DX volt 4 MB memóriával, a mai csoda-videokártyáknak nyoma sem volt még.
A fejlesztő idSoftware egyetlen centet sem költött marketingre, egyszerűen letölthetővé tették a játék hárompályás verzióját az interneten, majd a regisztrált vásárlóknak megküldték a teljes játékot. A letölthető verziót előre bejelentett napon hozták ki, ez volt a Doom’s Day, azaz 1993. december 10. A várakozásra jellemző, hogy mikor Jay Wilbur az Id-től fel akarta tölteni a szerverre a játékot, hogy hozzáférhetővé tegye, visszapattant a szerverről, mert minden slot foglalt volt. Aznap éjjel kétszer is összeomlott a rendszer a nagy terheléstől.
A játék őrült mértékben kezdett terjedni. A munkahelyeken például olyan nagy számban doomoztak az emberek, hogy külön programot készítettek Doom Snoop néven, hogy kiszűrje, ha a munkahelyi hálózaton valaki játszik vele.
A később kijövő Doom 2 kereskedelmi verzióját az első héten 500 ezren vásárolták meg. Ez a verzió amúgy technikailag nem sokban különbözött az első résztől.
Tíz évnyi várakozás után idén augusztus első napjaiban kerül a boltok polcaira a Doom 3. Már most nagy a hírverés körülötte, a világsajtóban naponta jelennek meg a hírek és találgatások, s egy honlapon
aláírásgyűjtést kezdeményeztek, mert állítólag sátánista szimbólumokat tartalmaz a játék. A kezdeményező szerint meg kell akadályozni a program piacra jutását, különben újfent iskolai vérengzésekkel kell számolni.
A
hivatalos honlapon már vannak képek, és egy rövid videó révén megleshetjük, mi vár azokra, akik majd meg akarnak küzdeni a pokol legújabb seregeivel. A képek, a hangok és a játék egészének hangulata igazolja a kiadó ígéretét, hogy a játék a horrorfilmek szintjén mozog.
A John Carmack vezette IdSoftware négy éve dolgozik a várhatóan ismét forradalmi újításokkal megtűzdelt játékon. Tíz éve sokan a Doom miatt fejlesztették a számítógépüket. Ma a szakemberek nem tartják elképzelhetetlennek, hogy a kialakuló újkori Doom3-kultusz ismét húzóerőt jelent majd a hardverpiac számára.
Annál is inkább, mert a kiszivárogtatott hírek szerint az új Doom nem elégszik meg akármilyen vassal. Hogy elinduljon masinánkon a program, legalább egy 1.5 Ghz-s P3-mal, vagy 1500-as AMD-vel kell rendelkeznünk, melyek mellé 384 megabájt memóriát és egy 8500-as ATI kártyát csusszantsunk be.
Ha nem félünk a sátántól, lehet gyűjteni a zsét.
Doom 3 hivatalos honlap
