Bebes István szerint a körmendi kórház működésének átalakításáról szóló sajtóhírek leginkább a kormányzati kommunikáció termékei. Az igazság az, hogy a szocialisták választási ígéretei nem valósultak meg. A polgármester végigveszi a térség infrastrukturális, munkahelyi és szociális gondjait, majd megállapítja, hogy a térséget magára hagyta a magyar kormány.
A körmendi kórház helyzetéről többek között ezt írja Bebes István: „A megtévesztés jelei mutatkoznak meg a körmendi kórbáz átalakításával, annak módjával kapcsolatos sajtókommunikációban is, amely elegendő ahhoz, hogy az itt élőket elbizonytalanítsák. .. A gyalázatos állami finanszírozás olyan adóssághelyzetbe hozta az intézményt, hogy a tartozások összege 2003-ban elérte a 45 millió Ft-ot…A körmendi kórház ellehetetlenülő helyzete miatt át kellett gondolnia Körmend városának, hogy az 55 ezer ember ellátását biztosító kórház fenntartását a továbbiakban meg tudja-e oldani, ha igen, milyen formában, vagy nem tudja megoldani, és a kórház bezárásáról, az ott dolgozók állásának elvesztéséről dönt. Körmenden az állások megtartásáról, a működtetés fenntartásáról született döntés.
Körmenden sem a kórház épülete mint ingatlanvagyon,, sem a benne levő ingó vagyontárgyak nem kerültek ki a város tulajdonából, nem történt privatizáció. Ehelyett olyan szerződés született, amely értelmében a befektető a szolgáltatások körét az önkormányzat jóváhagyása nélkül nem szűkítheti, a befektető valamennyi dolgozó továbbfoglalkoztatását vállalta, a dolgozók szerzett jogai nem sérültek, bérük, egyéb juttatásaik nem lettek kevesebbek. Amennyiben a szolgáltató nem megfelelő színvonalon látná el munkáját, akkor a megállapodást az önkormányzat azonnal felmondhatja, amely esetben természetesen
Körmend továbbra is biztosítaná a megfelelő egészségügyi ellátást, nem hagyná magára az állam által mostohagyermekként kezelt egészségügyet. Tehát nincs szó kórház-privatizációról, kórház eladásáról, amely viszont valóságosan több magyarországi intézmény esetében bizony már felmerült megoldásként. Jogos tehát a népszavazás és jogos az a szándék, amely a kórházak megvédését célozza.”
Az írás teljes terjedelmében a
Körmend.hu oldalon olvasható.