Email terjed a hír, hogy a vírus egy bejövő hívást generál, ha felvesszük a telefont, a vírus töröl minden IMEI és IMSI adatot (már aki tudja, hogy az mi) a telefonból és a SIM kártyáról, tönkreteszi a készüléket.
Az iromány hitelességét bizonyítandó forrásként a CNN-t, valamint néhány telefongyártót is megnevez a körlevél.
Miután erős kamuszag érződött a levegőben, az ALON kutakodott egyet az interneten, milyen nyomát találni ennek az új vírusfajtának a nagyvilágban.
A
snopes.com , az ehhez hasonló jelenségekkel foglalkozó oldal szerint a levél első változata 1999 óta kering a nagyvilágban. 2002-ben újabb variáns kapott lábra, valószínűleg ennek magyar fordítása az, amivel most találkoztunk.
Az egyik legismertebb vírusirtással foglalkozó cég a
McAffe honlapján fellelhető ugyan a vírus ismertetőjegyeit közlő táblázat, de ott is Hoax (kamu, kacsa) melléknév van a név után biggyesztve, s az a tanács, hogy lendületből töröljük a kapott emailt.
A vírus jelen esetben ugyanis maga a levél, mely adott esetben jelentősen megnöveli a levélforgalmat, terhelve a szolgáltatók rendszerét.
Ne dőljön hát be senki ennek a kacsának, ne küldje tovább a levelet, helyette inkább küldje el e cikket ismerőseinek, hogy ne terjedjen tovább feleslegesen ez a levélbomba.
Mobiltelefonokra jelenleg nincsenek vírusok. Szakértők szerint felbukkanásuk nem lehetetlen, de ehhez meg kell várni a gépek harmadik – úgynevezett UMTS- generációját.