Az oktatási minisztérium készülő rendelete szerint a jövőben joghurtból csak natúr, szeletelt müzliből pedig csak mézzel ragasztott árulható majd, cukorszirupos nem.
A pontos tiltólista azután készülthet el, ha az egészségügyi minisztérium közzéteszi, hogy a gyerekeknek szánt termékekben mennyi cukor-, zsír- és só lehet. A tervek szerint szeptembertől változik meg az iskolai büfék kínálata.
A tervezettel több szervezet nem ért egyet, köztük az agrárminisztérium és az MTA Táplálkozástudományi Társasága is. Szerintük a rendeletet nem lehet betartani, és több ponton diszkriminatív, mert a fogyasztók azt hihetik, hogy a tiltólistás termékek nem egészségesek, holott erről szó sincs.
Becslések szerint a büfék forgalma 40-50 százalékkal is visszaeshet a változások után, ami akár azt is jelentheti, hogy a boltosoknak nem fogja megérni fenntartani az üzletet. (Napi Gazdaság).