Megtalálták Európa legrégebbi civilizációját

2005.06.13. 15:36

Szenzációs lelet-együttesre bukkantak a régészek - egy olyan korai civilizáció nyomaira - amely mintegy 7000 éves. A földből és fából épült templomok kétezer évvel korábban keletkeztek, mint a megalit kultúra szimbólumának tekintett angliai Stonehenge, valamint az egyiptomi piramisok - írja az Independent cikkére hivatkozva a Figyelőnet.

Több mint 150 gigantikus műemléket azonosítottak be európai régészek a mai Németország, Ausztria és Szlovákia földjei és városai alatt. A földből és fából épült, vallási célt szolgáló épületeknek volt bástyájuk, és palánkot is húztak köréjük.

A régészek szerint a civilizáció tagjai akár az ötven métert is elérő hosszúságú házakban csoportosan éltek. A bizonyítékok szerint szarvasmarhát, juhot, kecskét és sertést tartottak.

A civilizáció közel 7000 éve, időszámításuk előtt 4800 és 4600 között létezett. A feltételezések szerint ismeretlen oknál fogva 200 év után tűnt el a történelem süllyesztőjében. A felfedezés egyébként annyira új, hogy a régészek még nevet sem találtak a civilizációra.

A teljes cikk a Figyelőneten
.