Zalaegerszegen felrobbantotta albérletét

2003.10.26. 15:51

Egy kaposvári férfi a Zalaegerszeg, Dózsa György utcai albérletében a szobai gázvezetéket elvágta, majd begyújtotta a gázt.

Egy 26 éves kaposvári férfi a Zalaegerszeg, Dózsa György utcai albérletében feltehetően öngyilkossági szándékkal a szobai gázvezeték flexibilis csövét késsel elvágta, két órán keresztül hagyta, hogy folyjon a gáz, majd öngyújtóval begyújtotta a szobában keletkezett gáz-levegő keveréket. A robbanás következtében az illető a szobából kirepült – vélhetően a szoba leomlott falán keresztül.

A ház északi oldala 100%-ban leomlott, a törmelék az udvarban szétszóródott. A szomszédos lakóház nem rongálódott, azonban az utca túloldalán lévő családi ház földszinti ablaküvegei kitörtek. A gázvezetéket a helyszínre érkező tűzoltók elzárták, így megakadályozták a nagyobb veszély kialakulását.

A 26 éves férfi a robbanás következtében nyolc napon belül gyógyuló sérülést, valamint első és másodfokú égési sérüléseket szenvedett.

A Zalaegerszeg Rendőrkapitányság nyomozást rendelt el közveszély okozás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
.