Szombathelyi parkokban gyújtogattak és randalíroztak

2005.11.07. 14:09

Vasárnap hajnali két óra körül telefonon jelezték a rendőrségi ügyeletre, hogy a Gayer parkban fiatalok kukákat és játékokat rongáltak meg.

A szombathelyi járőrök hamarosan a helyszínre érkeztek, ahol is éppen négy személy próbálta menekülőre fogni a dolgot. Sikertelenül, ugyanis a helyszínen elfogták az egy fiatalkorú és három felnőttből álló társaságot.

A rendőrök időközben elkezdték az égő szemetes kukát és az éppen begyulladó száraz avart oltani. Az eseményekben röviddel azután bekapcsolódtak a helyszínre érkező tűzoltók is, akik egyrészt az oltást befejezték, másrészt közölték a rendőrökkel, hogy ma már jártak a Szőllősi és Rumi utaknál is, ahol szintén égő kukákat kellett eloltaniuk.

A férfiak kihallgatásuk során elismerték, hogy miután a belvárosból elindultak közösen, több kukát is felgyújtottak a városban. Ellenük garázdaság gyanúja miatt indult eljárás.
.