Őszintén szólva, én sem megyek sose üres kézzel szüleimhez. Egy kis süti meg kőszegi, vagy keresztesi vörös mindig jut a pörkölt mellé, amit otthon kapok.
Az még sosem jutott eszembe, hogy kifizessem az ágynemű mosást, a vízfogyasztást vagy a reggeli kávét, lekváros kenyeret. Pláne, hogy anyám többször hangsúlyozta, ez nem egy szálloda (szolgáljam ki magam).
Szóval most tanácstalan vagyok.
Mennyit lehet adni, ami után anyám nem mondja, hogy ez mégiscsak egy szálloda, mert a világért sem szeretném, ha szívbaja mellé még egy tudathasadást is összeszedne.
Van más praktikus kérdés is. Például utánam anyámnak kellene-e például idegenforgalmi adót fizetni? Merthogy ott töltök néhány vendégéjszakát. Jár-e családtagokra kedvezmény? Meg az APEH, az mit szólna a szobáztatáshoz? Merthogy egy szálloda fizet a bevételei után, így valamely csekély összeg csak (vissza)kerül az állami költségvetésbe, ahonnét vétetett (a képviselők esetében), de mi a helyzet ilyen privátim üzleteknél?
Én is szeretnék képviselő lenni. De már előre látom a problémákat. Például fizethetek-e a férjemnek sofőri díjat, ha vidéki útjaimra fuvaroz? (Nincs jogsim.) Vagy számolhatok-é fel irodabérleti díjat, ha a saját dolgozószobámat használom közcélra? Az ebből származó bevételeim után kell-e adót fizetnem?
Mielőbbi válaszban reménykedve, üdvözlettel:
Anula
Vonatkozó cikkek:
Sági József a költségtérítésről
Mennyit keresnek a képviselőink?