Ingyenes koncertet ad a Savaria Moziban a Pop Art Market

2005.12.21. 16:29

2005. december 28-án ingyenes koncertet ad a Savaria Moziban a Pop Art Market. A zenekar az estére vendégeket is hívott.

Pop Art Market és Mad Professor


Fellép majd a fúziós alternatív zenét játszó Az Orr zenekar, az elektronikus zenét sajátos módon értelmező Spóra az ország legönállóbb, saját útját taposó mc-je, Deego, s a koncertek után Dj Superior forgatja majd a lemezeket. Mindez az előzetes hírekkel ellentétben új helyszínen, a Savaria Filmszínház aulájában, de régi időpontban zajlik: december 28-án szerdán este 9 órától.

A Pop Art Market (PAM) alapja Prieger Szabolcs és Horváth Tamás, a szombathelyi underground körökben Tommy Brutkho néven ismert DJ közös projektjével 2005. januárjában állt össze. A két tehetséges zenész azonnal nekilátott a munkának: több órányi zenei anyagot rögzítettek, és közben keresték a megfelelő társakat. Rövidesen a zenekar egy nagyon kemény és pontos dobossal, Bertalan Balázzsal (Extreme, Strong Deformity), és egy sokoldalú fúvóssal, Kácsor Lóránttal egészült ki.

Aztán egymást követték a különböző koncertek, a Sziget, a Volt Fesztivál, megmaradtak Szabolcs Animából ismert zenéjének régi rajongói és lettek újak. A PAM mozgalmas egy éve viszont a tagcserét sem úszta meg: Szakály Edina betegsége miatt kénytelen volt megválni a zenekartól, helyét Kutasi Heléna, egy kiváló hangú, ugyancsak soproni énekesnő vette át, személyében a PAM ismét egy ígéretes tehetségre akadt. Végül ősszel, a “dumálás” vonalát erősítve MC Deego (Halpert Balázs) is csatlakozott a formációhoz.

A koncertek fokozatosan alakították a Pop Art Market zenei világát. Erről a folyamatról beszél Prieger Szabolcs:

„Tomival már az elejétől olyan vállalható, befogadható, igényes anyagot akartunk, ami a külföldi progresszív rádióadókon mindennapos zene. Egy olyat, ami nincs tele full elszállásokkal, fogyasztható, de mégsem a tömegkultúra része, nem tucatzene. De az első számokhoz képest mára olvadt össze a tagok saját zenei világa.

Sokfelől érkeztünk, különböző műfajokat képviselve. Azt akartuk, hogy a műfaji találkozásokban mindenkinek megmaradjon az autonómiája, de mégis egésszé álljon össze. Ott van például Lóri, aki egy free fúvós, improvizációt szerető ember, Tommy Brutkho, aki egy pszihedelikusabb, a bécsi kávéházak hangulatát idéző zenét játszik, Deego, aki a már említett magyar nyelvű MC-zéssel teljesen egyedi dolgot csinál. Balázs a keményebb, rockosabb bandákhoz szokott, Helcsi eddig abszolút távol állt az underground zenei világtól, de tudásával, hozzáállásával teljes mértékben megfelel annak, amit mi a zenében hosszútávon gondolunk.

Mindehhez jön az a populárisabb vonal, amit az én zeném képvisel. De tudjuk formálni egymást, és nem utolsósorban a közönség is formál minket, mert lehet, hogy egy-egy szám nem elég improvizatív Lórinak, nem elég lassú Tominak, vagy éppen nem elég popos nekem, de a közönség szereti.

Úgy érzem, az elmúlt egy év kellett ahhoz, hogy létrehozzuk az egységet tagok, zene és a zenénket szerető közönség között. Létrejött az a progresszív elektronikus popzene, ami a Pop Art Market sajátja. Persze ez folyamatosan alakul, formálódik majd tovább, és formálódnia is kell, mert az viszi előre a zenekart, nem a sematikus állóvíz. Szóval ez az “egész” az, ami új, ebben újult meg a PAM, és ezért tekintem az év végi koncertet egy új kezdetnek.”
.