A Szépművészeti Múzeum felkészülve a várható nagy érdeklődésre új jegyvásárlási rendszert dolgozott ki az El Greco, Velázquez, Goya – Öt évszázad spanyol festészetének remekművei című kiállításra. Az európai mércével mérve is egyedülálló tárlaton a legnagyobb spanyol mesterek remekműveit csodálhatja meg a kultúraszerető közönség.
Az év múzeumi szenzációjának ígérkező tárlatra a belépőket egyrészt interneten, a www.jegymester.hu címen idősávokra szólóan, másrészt pedig több városban, elővételben is megvásárolhatják az érdeklődők.
Vas megyében a megyeszékhelyen a Kőszegi utcai Blaguss Utazási Irodában, a Fő téri IBUSZ irodában, a Kossuth utcai KO 2002 Music üzletben, valamint a Szombathelyi MSH Rendezvényházban vásárolhatóak jegyek a kiállításra. Ezekkel a belépőkkel sorban állás nélkül lehet bejutni a Szépművészeti Múzeumba.
A több mint 100 alkotást bemutató tárlatot a január 28-ai megnyitása óta több mint 20 ezren csodálták meg. A 13 külföldi gyűjteményből és a Szépművészeti Múzeum spanyol kollekciójából válogatott tárlaton El Greco, Velázquez, Goya remekművei mellett többek között Moráles, Mazo, Murillo, Zurbarán, Ribera és Meléndez alkotásai képviselik a spanyol festészetetet.