A díjak, nevek és munkahelyi beosztások után a hivatalos indoklás olvasható.
„Pálos Károly-díj” I. fokozat
Harangozóné Vígh Ilona
Vas Megyei Munkaügyi Központ, Szombathelyi Kirendeltsége, kirendeltség-vezető
1983. évtől a PANNONPLAST Szombathelyi Gyárában raktárgazdálkodási osztályvezetőként kezdett el dolgozni, 1992. évben lett a Vas Megyei Munkaügyi Központ munkatársa. 1992. és 1995. között a közvetítői és munkáltatói kapcsolattartás megyei koordinátoraként tevékenykedett, majd 1995. évtől a Szombathelyi Kirendeltség vezetője.
Az irányítása alatt történt meg a kirendeltségi épület korszerűsítése, az öninformációs rendszer kialakítása, a hívórendszer bevezetése. A kirendeltség részt vesz a PHARE program keretében zajló kísérleti kirendeltségi programban, melynek a szolgáltatási rendszer továbbfejlesztése a célja. Ennek keretében a CAF minőségbiztosítási rendszer kirendeltségi alkalmazására is sor került.
1997-ben a Vas Megyei Munkaügyi Központ Kiváló Dolgozója kitüntetésben részesült.
1995. évtől a Szombathelyi Kirendeltség vezetőjeként különös figyelmet fordít a hátrányos helyzetű munkanélküli emberek foglalkoztatásának elősegítésére. Támogatja azoknak a szociális szervezeteknek a tevékenységét, amelyek e célcsoport munkaerő-piaci foglalkoztatásában részt vesznek.
Időt, energiát nem kímélve együttműködik olyan programok kidolgozásában, szakmai anyagok előkészítésében, amelyek a projektek sikeres megvalósítását segítik.
1997. évtől a PTE Egészségügyi Főiskolai Kar Szombathelyi Képzési Központ Általános Szociális Munkás Szakán tereptanári feladatokat lát el.
„Pálos Károly-díj”
II. fokozat
Vadász Lászlóné sz. Holecz Sarolta
Egyesített Bölcsödei Intézmény, csecsemő- és gyermekgondozónő
Vadász Lászlóné az Egyesített Bölcsődei Intézmény Meseház Bölcsődéjében dolgozik mint csecsemő és gyermekgondozónő. 1969-ben szerzett képesítést Szombathelyen a Csecsemő és Gyermekgondozónő Képző 2 éves nappali tagozatán. A képesítés megszerzése után a kőszegi Csecsemő Otthonban dolgozott mint gondozónő, 1971-ig.
Férjhez menetele után Szentgotthárdra került, de munkáját a bölcsődében folytatta, mint gondozónő. 1976-ban Szombathelyre költöztek, s az 5.sz. Szőllősi sétány Bölcsődében kapott állást, majd a bölcsőde megszűnésével 1981-ben az újonnan megnyíló Rózsa János úti bölcsődében folytatta munkáját. Ez a munkahelye a mai napig is, jelenlegi nevén, Meseház Bölcsőde.
Gondozónőként mindennap, éveken és évtizedeken át, hittel és szeretettel és igen nagy felelősséggel gondozta a rábízott gyermekeket. 37 év alatt az odaadó munkájával a szeme láttára cseperedtek fel az apróságok, akik közül egy-egy gyermek emléke ma is könnyet csal a szemébe. Örömet jelent számára, ha egy volt bölcsődés gyermek felismeri az utcán, s köszönti az Ő „Saci” nénijét, vagy ha felnőttként a saját gyermekét hozza hozzá. Nagyon jó a kapcsolata a szülőkkel, akik bátran fordulnak problémáikkal hozzá. Tanácsait mindig a gyermek szeretete, a szakmai felkészültsége hatja át.
Soha nem akart más munkahelyen dolgozni, azt vallja, hogy „ezt a felelősen szép munkát csak hivatás szeretetből, tiszta szívvel és felkészülten lehet ellátni”.
A gyermekek mellett a felnőttekről sem feledkezett el, hiszen a Meseház Bölcsőde szakszervezeti bizalmijaként 14 éven át képviselte munkatársai érdekeit, továbbította kéréseiket, problémáikra megoldást keresett. Fiatal kezdő kolléganőinek segítséget nyújtott, ill. nyújt a mai napig is. Szorgalmával, kitartásával példát mutat a bölcsőde többi dolgozói számára. 37 évi lelkiismeretes munkája után 2006. júniusában nyugdíjba vonul.
„Szociális Ellátás Segítéséért-díj”
Szalay Zoltánné sz. Bogáth Zsuzsanna
Szombathelyi Egyházmegyei Karitász, Hársfa-ház, Vezető ápoló
Szalay Zoltánné, Zsuzsanna a Hársfa-házban dolgozik 1999. november 01-i megnyitása óta. Tevékenységét teljes odaadással végzi az első naptól fogva. A kliensek szívesen és nagy megelégedéssel fogadják természetes optimizmustól sugárzó személyiségét. Az alkoholfüggésben szenvedők és a kétségekkel küzdő hozzátartozók egyaránt eredményes segítséget kapnak Zsuzsától. Munkatársaival udvarias, figyelmes, mindig a jó szándék vezérli. Eredményes pályázataival hatékonyabbá tette a ház működését, gazdagította a nappali ellátás által nyújtott lehetőségeket.
Nyertes pályázatnak köszönhetően tudnak az intézmény részére olyan alapanyagokat vásárolni, melyekkel a tevékenységüket tudják bővíteni. Szintén nyertes pályázat tette lehetővé, hogy fazekas mester foglalkozott a nappali ellátót igénybe vevőkkel.
Az intézményükben az Ő érdeme az internetes elérhetőség, szintén egy nyertes pályázat része, ahogy a foglalkozások környezetének kulturáltabb és egészségesebbé tétele is. Munkája hatékonyabb elvégzése érdekében rendszeresen részt vesz továbbképzéseken.
„Szociális Ellátás Segítéséért-díj”
Németh István
Egyesített Bölcsődei Intézmény raktáros
Németh István az Egyesített Bölcsődei Intézmény Központi Élelmiszer raktárába 1992. 03. 06-án állt munkába. Feladata az élelmezési csoport által megrendelt élelmiszer nyersanyag beszerzése, kiszállíttatása a bölcsődei főzőkonyhákra, a zökkenőmentes üzemelés érdekében. Felelős a beszerzéseknél a nagykereskedelmi ill. a közbeszerzési ár figyelembevételéért, az árú tételes, mennyiségi, minőségi átvételéért, szavatossági idő ellenőrzéséért.
Feladata közé tartozik az élelmiszerek szakszerű tárolása, a közegészségügyi előírások figyelembevételével, valamint a helyiségek, berendezési tárgyak takarítása, fertőtlenítése, a hűtök, mélyhűtők üzemelésének naponkénti ellenőrzése.
A központi élelmiszerraktár készletéért anyagi felelősség terheli, ezért havonta, év végén, ill. szükségszerinti leltározással, rendszeres ellenőrzéssel történik a raktári készlet számbavételezése. Naponta több mázsa élelmiszer kiadására kerül sor, munkatársa távollétében a felsorolt feladatokat egyedül látja el.
Az elmúlt 13 év során munkája ellen semminemű kifogás nem merült fel. ÁNTSZ, élelmezési csoport ellenőrzései során mindig tisztaság, rend volt a raktárban, lejárt szavatosságú áru, ill. a készletben hiány egy esetben sem fordult elő.
Munkáját pontosan, nagy körültekintéssel végzi. Jó szervezőkészségének köszönhető, hogy az áruk be- ill. kiszállítása mindig megfelelő időpontban történik. Jó kapcsolatot épített ki a beszállítókkal, állandó kapcsolatot tart az élelmezési csoporttal, a főzőkonyhákkal. Munkája nélkülözhetetlen a zökkenőmentes üzemeléshez, hiszen naponta 1500-1600 adag ételnek kell elkészülnie a gyermekek, dolgozók és az idős emberek részére.