Útlezárások és forgalmi rend változások Szombathelyen

2006.06.21. 18:50

Szombathely szennyvízelvezetés rendszerének fejlesztése miatt a nyugati városrész csatornahálózat-bővítésének kivitelezési munkálatai a hét folyamán megkezdődtek a Katona József utcában, a Győrffy utcában, a Somlay Artúr és az Avar utcában, valamint a Szent Gellért és a Körmendi utak kereszteződésében.

A Győrffy utcában vasbeton csövet fektetnek, ezért az utca forgalmi rendje megváltozik. Megszűnik az egyirányú forgalom, zsákutca táblát helyeznek el, így a munkába nem vett szakaszon a kétirányú a forgalom.

A Somlay Artúr utcában indul a csőfektetés. A munkálatok idején a Somlay A. utcaAvar utca csomópontját teljesen lezárják a forgalom elől, így ezen utcák érintett szakaszai zsákutcává válnak. A Somlay A. utca egy szakasza teljes lezárásra került.

A Szent Gellért és a Körmendi utak kereszteződésénél a terelőszigetek átépítése, valamint a Körmendi úton a kivitelezés folyamatos. A munkálatok alatt időszakos forgalomkorlátozásokra lehet számítani.

A munkavégzés előreláthatóan hétköznapokon 7:00-17:00 óráig tart.

További pontos információval a kivitelező cég (TEERAG-ASDAG AG Niederlassung Burgenland) építésvezetőjéhez, Horváth Gergelyhez, fordulhatnak a lakosok a 06-30/425-1088 telefonszámon 8-17 között. A kivitelező tájékoztatása érvényességét július 2-ig tartja fenn, és az esetleges változtatásait azonnal közli a rádión és a televízión keresztül

.