A Pro Savaria névsora is kész

2006.08.24. 13:21

Nem maradt ki a heti sajtótájékozató-hullámból a Pro Savaria sem. Csütörtök délelőtt az egyesület nyilvánosságra hozta egyéni képviselőinek névsorát, Molnár Miklós polgármesterjelölt pedig kampányának fő elemeit is megpendítette.

Prugberger Emil frakcióvezető bevezetőjében emlékeztetett rá, hogy a Pro Savaria Egyesület a négy évvel ezelőtti választások előtt alakult. Akkor önálló polgármesterjelölttel indultak, és két képviselőt sikerült bejuttatniuk a szombathelyi közgyűlésbe. Most az egyesület polgármesterjelöltje egyben a jobboldal közös jelöltje is. Ősszel meg szeretnék duplázni a képviselőik számát, de ha ez „csak” 50 százalékkal sikerül, és így három képviselőjük lesz, már ez is azt jelenti: meghatározó erővé válnak a közgyűlésben.

Pro Savaria


Prugberger Emil elmondta még: a Pro Savaria tervei között szerepel, hogy megyei szintre is kiterjeszti a tevékenységét.

1. Körzet: Szakács Dávid (Fídesz-KDNP-Pro Savaria)
2. Körzet: Dr. Kovács Lajos
3. Körzet: Kiss Péter
4. Körzet: Dr. Prugberger László (Pro Savaria-Fidesz-KDNP)
5. Körzet: Kovács Zsolt
6. Körzet: Dr Varga László
7. Körzet: Szakály Gábor-közös (Fidesz-KDNP-Pro Savaria)
8. Körzet: Dr. Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP-Pro Savaria)
9. Körzet: Horváth Csaba (Fidesz-KDNP-Pro Savaria)
10. Körzet: Dr Polgár Tibor
11. Körzet: Dr. Prugberger Emil (Pro Sava ria-Fidesz-KDNP)
12. Körzet: Wöller Tamásné
13. Körzet: Foki Róbert
14. Körzet: Hetényi Norbert
15. Körzet: Samu Sándor
16. Körzet: Dr. Szendrö Németh Tamás
17. Körzet: Köcse Tamás
Molnár Miklós polgármesterjelölt, az egyesület elnöke ismertette az egyéni választókörzetek képviselőjelöltjeit. Ahogy a jobboldali keretben látható, a 17 körzet közül hatban közös jelöltet állítanak a Fidesszel.

Molnár Miklós úgy véli, az összefogás révén sikerül majd közgyűlési többséget elérni. A választási rendszer miatt a matematikának is szerepe van a jelöltek és a listák felállításánál. Az összefogásra mindenképpen szükség van, mivel aránytalanul sok a listás képviselők száma, így közgyűlési többséget nagyon nehéz önálló szervezetként elérni. Példa rá a négy évvel korábbi választás, amikor Szombathelyen hiába aratott óriási győzelmet az MSZP-SZDSZ koalíció, polgármesterrel együtt sem lett meg a többségük.

Az együttműködés még ma is „maximálisan nyitott” az MDF irányába, olyan ajánlatokat tettek és tesznek a pártnak, amely számukra elfogadhatónak kell hogy legyenek.

Fontos, hogy a városnak olyan polgármestere legyen, aki mögött szélesebb rétegek sorakoznak fel, mint egy politikai párt – hangzott el. Ilyen város például Pécs, Debrecen, Nyíregyháza vagy Kaposvár. Amikor egy polgármester csak egy párthoz kötődik, alá kell rendelnie magát a pártérdekeknek, aminek a jelen gazdasági helyzetben még nagyobb jelentősége lesz.

A Pro Savaria 2006-ban is használja a 2002-es jelszót: „Szombathely jövője a tét”, mivel szerintük négy év alatt nem változott semmi, lényegi dolgokban nem történt előrelépés, a mostani látványos nagyberuházások szinte 100 százalékosan hitelből valósultak meg.

Molnár Miklós szeretné, ha a kampányban arról lenne szó, hogy milyen gazdasági helyzetben van a város, és milyen megoldási javaslatok vannak a csődközeli helyzetre. „Őszinteség, szakértelem és dinamizmus” a lesz a három jelszó a kampányában, aminek két központi témája többek között a város lakosságának csökkenése és Szombathely új regionális szerepe lesz. Ez utóbbi kapcsán Molnár Miklós azon értesülését osztotta meg a sajtóval, hogy a háttérben már készen vannak azok a megállapodások, melyek a vasi megyeszékhelynek csak morzsákat hagynak.

A Pro Savaria egyesület a választásokon összefog a Lokálpatrióta Egylettel is, melynek két vezetője jelen volt a sajtótájékoztatón. Samu Sándortól és Foki Róberttől megtudtuk, hogy az egylet volt az első civil szervezet Szombathelyen, amelynek sikerült képviselőt juttatnia a közgyűlésbe. Ez 1998-ban volt, és 2002-ben is csak néhány szavazaton múlott a dolog.
.