Wagner András és Horváth Vilmos az SZDSZ megyei listái élén

2006.09.12. 11:53

Pikáns helyzetben vannak a megyei önkormányzati választás kapcsán a szabaddemokraták, hiszen egy olyan testületbe szeretnének bejutni, amit később meg szeretnének szüntetni. A helyzet persze ennél némileg bonyolultabb, ahogy ez egy keddi sajtótájékoztatóból is kitűnt. Mellékeljük a megyei listák névsorát is.

Liberális sátor lesz a Fő téren

„Két olyan jól ismert politikus vezeti az SZDSZ listáit, akikkel jó esélyünk van az önkormányzati választásokon mandátumhoz jutni” – kommentálta Németh Kálmán azt a tényt, hogy a párt megyei kistelepülési listáját Horváth Vilmos, míg a nagytelepülésit Wagner András vezeti.

A párt megyei vezetője emlékeztetőül elmondta: a kőszegi Horváth Vilmos 1990 és 1998 között országgyűlési képviselő volt, utána négy évig megyei önkormányzati képviselőként tevékenykedett. Wagner András két cikluson keresztül, 1998-ig volt Szombathely polgármestere, utána az oktatási minisztériumban dolgozott, jelenleg az épülő szombathelyi TISZK ügyvezető igazgatója.

Wagner András és Horváth Vilmos az SZDSZ megyei listái élén


A cél az, hogy a párt képviselőt vagy képviselőket juttasson be a megyei önkormányzatba, Ez a nyugat-dunántúli régióban nem olyan könnyű, jelenleg például csak Vas megyében rendelkezik a párt ilyen politikussal.

Az SZDSZ kampánya szeptember 19-től lesz látványosabb, ekkor kerül felállításra a szombathelyi Fő téren egy száz négyzetméteres liberális sátor, előtte pedig egy ötvenméteres színpad. Mindkét helyszínen értelemszerűen programok lesznek. Szeptember 23. úgynevezett megyenap lesz a liberálisok kampányhelyszínén, szerencsésen egybeesve a kistérségi forgataggal.

Horváth Vilmos szerint a kistérségeké a jövő

Horváth Vilmos elmondta, a párt ismét használja az 1994-es kampányszlogent: „Szívvel, ésszel, tisztességgel”.

Ennek első szava arra utal, hogy a párt számára ugyanúgy szívügy Vas megye, a kistelepülések és az itt élő emberek, mint bárki másnak, ugyanakkor a mindennapi életet más keretek között jobban meg lehetne szervezni. Az „ésszel” és „tisztességgel” pedig arra utal, elkerülhetetlen, hogy a statisztikai régiók közigazgatási régiókká alakuljanak. Ezt az átalakítást kell e két szó alapján elvégezni.

Az igazi erő nem a kiürített, súlytalan, „Gamesz-szerűen működő” megyei közgyűlésben, hanem a kistérségekben van, így megválasztása esetén ez utóbbiak érdekeit kívánja érvényesíteni.

Wagner András az összefogásban hisz

Szombathely korábbi polgármestere elöljáróban elmondta: azért vállal ismét politikai szerepet, mert szereti a kihívásokat. 1990-ben ez a kihívás a város vezetése volt, most pedig a régió, aminek jelenleg még a megye az alapja.

A területfejlesztés kapcsán a legfontosabb az együttműködés – hangzott el -, a helyi szabaddemokraták pedig korábban jól együtt tudtak működni a legkülönbözőbb politikai erőkkel, a kereszténydemokratáktól kezdve a Fideszen át a szocialistákig. Az, hogy mi történik a megyével és a megyei önkormányzati rendszerrel, azt területfejlesztési szakmai alapon kell eldönteni.

„A közvélemény-kutatások alapján az esélyek nem túl rózsásak ebben a térségben” – ismerte el a párt előtt álló akadályokat Wagner András. Ugyanakkor a kampány során majd igyekeznek mindenkihez eljuttatni az SZDSZ elgondolásait a jobban szervezett kistérségekről, az együttműködés fontosságáról, a hálózatok társadalmáról. „A szabaddemokratáknak van elképzelésük arról, hogy a területfejlesztésben merre van előre” – zárta gondolatait a politikus.





SZDSZ - Vas megyei kistelepülési lista:

1. Horváth Vilmos (Kőszeg)
2. Tompa László (Körmend)
3. Szendi János (Gyöngyösfalu)
4. Süle János (Gencsapáti)
5. Kálmán József (Hegyfalu)
6. Wölfinger József (Vaskeresztes)
7. Molnár István (Sárvár)
8. Stangl Sándorné (Celldömölk)
9. Szekér Albert (Kőszeg)
10. Bognár István (Sárvár)
11. Imréné Moór Edit (Celldömölk)
12. Danicska Attila (Celldömölk)
13. Varasdiné Rákóczi Mónika (Celldömölk)

SZDSZ - Vas megyei nagytelepülési lista:

1. Wagner András (Szombathely)
2. Dr. Göde György ( Sárvár)
3. Dr. Szabó István (Sárvár)
4. Bakos György (Kőszeg)
5. Imre József Ottó (Celldömölk)
6. Búzás László (Sárvár)
7. Buzádsné Kovács Ágota (Sárvár)
8. Nagy Zoltán (Celldömölk)
9. Hani Tibor (Kőszeg)
10. László István (Sárvár)
11. Schlaffer József Antal (Kőszeg)
12. 12. Kunyik József (Celldömölk)
13. Csótár Csaba (Celldömölk)
.