Molnár Miklós Ipkovich György felelősségét firtatja

2006.09.19. 17:31

Egy ma délutáni sajtótájékoztatón a Fidesz és az általa támogatott polgármesterjelölt, Molnár Miklós Ipkovich György felelősségét firtatta. Az ALON azt kérdezte, mennyi értelme van ilyen politikai körülmények között a kampánynak és az önkormányzati választásnak.

„Ipkovich György részévé vált a gyurcsányi hazugságoknak” – mondta a sajtótájékoztatón Horváth Zsolt, a Fidesz városi vezetője. A politikus emlékeztetett rá, hogy a város első embere télen megszavazta a hangulatjavító intézkedéseket, melyekről tudta, hogy az emberek becsapása, majd pár hónapra rá megszavazta a Gyurcsány-csomagot, „megnyomorítva ezzel szombathelyi családok ezreit, a város intézményeit és önkormányzatát”.

Horváth Zsolt úgy vélte, a város első embere részese a hazugságoknak, és „hazugságokra nem lehet sikeres Szombathelyet építeni.” A Fidesz azt várja Ipkovich Györgytől, hogy megkövesse a város polgárait.

Most olyan események zajlanak, amelynek révén nemcsak a társadalom, hanem a városok is kettészakadnak, ezért célszerű, ha olyan emberek vezetik őket, akik nem pártpolitikusok – tette mindehhez hozzá – valószínűleg nem minden célzat nélkül - Molnár Miklós, a Pro Savaria, a Fidesz és a KDNP közös jelöltje. A mostani egy skizofrén, fenntarthatatlan helyzet, olyannyira, hogy Ipkovich Györgynek meg kellene fontolnia a visszalépését.

Molnár ezek után arra a közgyűlési kezdeményezésére emlékeztett, amely során megpróbálta begyűjteni a polgármesterjelöltek aláírását arról, hogy nem indítanak olyan jelölteket, akiket korábban valamely büntetőügyben elítéltek. Ezt a nyilatkozatot rajta kívül aláírta Szabó Gábor és Gyimesi József.

Molnár most egy levelet írt Ipkovich Györgynek, amelyben felszólítja, hogy írja alá ezt a nyilatkozatot. Ezt csak akkor teheti meg, ha azon személy jelölését visszavonja, aki érintett, ugyanis – ahogy a polgármesterjelölt fogalmazott – „van a jelöltjei között olyan, aki korábban jogerősen el volt marasztalva.”

Amennyiben ilyen személyek bekerülnek a közgyűlésbe – a politikus most sem említett nevet vagy neveket -, azon lesz, hogy ott ne tudjanak dolgozni.

Újságírói kérdésre, hogy milyen eszközök állnak ehhez rendelkezésre, Molnár Miklós elmondta: „például nem vagyunk hajlandók részt venni a közgyűlés munkájában”.

Az ALON azt kérdezte, hogy ilyen politikai körülmények között van-e értelme a kampánynak és az önkormányzati választásoknak. „Mivel a köztársasági elnök kitűzte a választások időpontját október elsejére, és azok nagy valószínűséggel lezajlanak, nem lehet úgy csinálni, mintha nem történne semmi”. Meg kell próbálni – még ha nem is lehet teljesen – függetleníteni egymástól a két dolgot, és foglalkozni a várossal is, ami nagyjából olyan helyzetben van, mint az ország a választások után – válaszolta Molnár Miklós.
.