
Ipkovich György az utóbbi napokban telefonon keresi meg a polgárokat, beszédében a budapesti és a brüsszeli lobbiképességét ajánlja a választók figyelmébe, és ígéri, hogy a következő négy évben ezeket a kapcsolatait latba veti. Ezzel szemben a Fidesznek nincsenek olyan rózsás tapasztalatai, amelyek miatt ezt az embereknek el kellene hinniük – mondta a sajtótájékoztatón Marton Zsolt, aki szerint az emlegetett lobbi „színtelen és szagtalan”, így eredménytelen.
A párt városi frakcióvezetője példaként felhozta, hogyha a budapesti lobbi erős lenne, akkor a város bérlakás-pályázatát nem utasították volna többször is el. Jó brüsszeli kapcsolatok esetén a Fő tér építkezése sem állt volna ilyen sokáig, hiszen a környező kisvárosok polgármesterei – Kőszeg, Vasvár – mind érdemi lobbit tudtak végezni az uniós pénzek lehívásáért.
A lobbiképességet Marton Zsolt szerint végképp megkérdőjelezi a pólusközpontok körül kialakult polémia, melynek során a polgármesternek sem a kormányt, sem a szocialista képviselőtársakat nem tudta meggyőzni Szombathely társpólusú státuszának szükségességéről.

Ágh Péter, szombathelyi országgyűlési képviselő hozzátette: a póluskérdéssel nem zárult le a régiós átalakulás. Bár a parlament nem fogadta el a közigazgatás régiós átalakítást, a kormányzat „lopakodó üzemmódban” át kívánja alakítani a jelenlegi szerkezetet, ami számtalan intézményt érint.
Egy nyáron megjelent hivatalos dokumentum szerint augusztus 31-ig kellett beterjeszteni a tervezetet az egészségügyi pénztár, a tisztiorvosi szolgálat és a mentőszolgálat átalakításáról, december 31-ig a rendőrség és a határőrség átalakításáról, és majd ezt követi az APEH, az Államkincstár és számos más intézmény.
Ágh Péter emlékeztettet arra, hogy az utolsó városi közgyűlésen megkérdezte Ipkovich Györgytől, mit tud ezekről, de a polgármester semmilyen felvilágosítást nem tudott adni.
A Fidesz országgyűlési képviselői kérdést fognak intézni az illetékes miniszterekhez a régiós átalakítás helyzetéről.
Ágh Péter végül felolvasta Gyurcsány Ferenc egy közelmúltbeli nyilatkozatát, amelyben az áll, hogy a kormányfőt városokhoz való viszonyát nem befolyásolja, hogy ott kormánypárti vagy ellenzéki polgármesterek vannak.