A politikus szerint a törvénytervezetek előzetes hatástanulmányok nélküli készültek, ezzel Magyarországon elindult egy 10 millió embert érintő kísérlet, egyben tiltakoznak a vizitdíj, a kórházi napidíj bevezetése ellen, mert ezek nem jók a betegnek, nem jók az orvosnak és nem jók a társadalomnak sem.
Puskás elmondta: a magyar emberek egész életükben társadalombiztosítási járulékot fizetnek, ezért különösen sérelmesnek tartom, hogy a vizitdíjat nevelő célzattal kívánják bevezetni. A térítés nélkül kapható gyógyszerek megszűnnek, tovább romlik a cukorbetegek, a daganatos betegek, és az epilepsziások, és a legelesettebbek helyzete. A patikán kívüli gyógyszerárusítás számos veszélyt rejt, a kórházak aktív ágyainak csökkentése beláthatatlan problémákat okozhat, mindeközben az Országos Mentőszolgálat betegszállító kapacitását megszüntetik.
Ami megyénket illeti, a sárvári-, a celldömölki-, a körmendi kórházak nem kaptak aktív ágyat, a jövőjük a régión belüli osztozkodástól függ.
A egészségügy jövő évi költségvetéséből kiolvasható, hogy jövő évben még egyet húznak a nadrágszíjon, mindenre kevesebb pénz jut az egészségügyben. 2007 a fizetős egészségügyi ellátás bevezetésének éve lesz – hangsúlyozta a képviselő, aki szerint a kormány többek közt megrövidíti az ÁNTSZ-t, a vérellátást, a Vöröskeresztet, és a gyógyászati segédeszközök támogatási rendszerét.
A KDNP frakciója a legrászorultabbak helyzetének javításáéért, az igazságos és méltányos egészségügyi ellátás érvényesítése érdekében tevékenykedik a továbbiakban is.