Az adóhivatal az idén különös figyelemmel kísérte az egyszerűsített vállalkozói adót (eva). Az átalányadó ez évi bevezetése fontos volt, mert egy új adóztatási filozófiát fogalmazott meg - mondta az elnök, hozzátéve: ezt az új filozófiát sikerült megismertetni és elfogadtatni.
Szintén feladatot jelent, hogy a háromezer legnagyobb adózótól, 2005-től pedig már bárkitől elektronikus úton kell fogadni a bevallásokat. A magánszemélyeknek bevallásaikat 2004-ben még ugyanúgy március 20-ig kell beadniuk, mint idén, de 2005-ben már egy hónappal kitolódik a határidő. A bevallások most még nem sok változást tartalmaznak.
Jövőre kiemelt ellenőrzésre számíthatnak a ruházati cikkekkel kereskedők. A ruházati cikkeknél elsősorban az áru eredetét vizsgálja majd a hivatal, és nemcsak a kínai árusoknál - hangsúlyozta Király László György. Az adóhivatal kiemelt figyelmet fordít majd az evás cégek által kibocsátott nagyobb értékű számlákra, arra, hogy valóban van-e mögötte teljesítés. Ez nem az evások, hanem a számlát befogadók ellenőrzését jelenti - emelte ki az elnök. (forrás:magyarorszag.hu)