
Mint emlékezetes, a
csütörtöki közgyűlés gyakorlatilag egyhangúlag úgy döntött, Szombathely szeretné meghosszabbítani a város és megyei kórház között levő, ez év december 31-én lejáró szerződést.
A megye ezt másként gondolta: pénteki közgyűlésén napirendre sem tűzte a kérdést, és elutasították Ipkovich György kérését is, hogy egy lehetséges új típusú megállapodásig hosszabbítsák meg a jelenlegi szerződést.
Míg korábban egy konzultatív tanács működött a két intézmény között, addig január 1-től a városnak semmi beleszólása nem lesz a Markusovszky kórház életébe.

Prugberger Emil városi képviselő, az egészségügyi bizottság és konzultatív tanács most leköszönő elnöke érthetetlennek nevezte a megye döntését, hiszen a város évente súlyos pénzekkel – tavaly 75 millióval - támogatta a kórházat, gyakorlatilag ellenszolgáltatás nélkül, és ugyanez folytatódott volna a jövőben is.
„A Markusovszky kórház működése hiányt fog szenvedni, és ezért a szombathelyi betegek egészségügyi ellátása szintén bizonyos mértékben károsodik” – mondta Prugberger Emil.
Czeglédy Csaba elmondta, az előző ciklusban a város 300 millió forintot adott a kórháznak, működésre, eszközökre, emellett orvosi lakásokat is fizetnek.
„A város kinyújtott kezét elütötte a megye” – értékelte a helyzetet az alpolgármester, aki hozzátette, a városvezetés az előrelépés érdekében megkezdte az egyeztetéseket a megyével és a városi ellenzékkel.
A sajtótájékoztató befejező részében Czeglédy Csaba emlékeztetett arra, hogy a megye részéről nem cáfolták a
korábban felröppent mendemondákat, amelyek több milliós jutalmakról beszéltek a kórházi vezetők részére.
Az alpolgármester végül egy újabb, reményei szerint csak kósza pletykáról számolt be. Ez arról szól, hogy a megye azért nem szeretné fenntartani az együttműködést a megyeszékhellyel, mert így nem tudná keresztülverni a szombathelyi, a celldömölki és a sárvári kórház integrációját, ami a „végét jelentené a szombathelyi kórháznak”.