Az iskola elérhető közelségében három nem önkormányzati iskola van: Bolyai, Waldorf és Püspöki. A viszonylag telített Zrínyibe és Paragváriba is elfér osztályonként pár gyerek biztosan. A cél ugye az lenne, hogy az osztályokat egybetartsák, mert szeptembertől nem fejkvóta, hanem csoportfinanszírozás lesz, tehát nem gyereklétszám, hanem csoportok száma után érkezne az állami támogatás.
Azt a tervet szavazták meg, amelyben az szerepel, hogy az alsó tagozatot a Simonba buszoztatnák, a 6-10 éves gyerekek valahol az emlékmű környékén egy parkban ácsorognának mondjuk reggel 7 órától (mert a szülőnek is be kell érni a munkahelyre időben). Melyik az a szülő, amelyik felvállalja, hogy esőben, hóviharban, téli hidegben ilyen körülmények között hagyja ott egy forgalmas út szélén a kisgyerekét? A felső tagozat a Neumannba menne a 2-es járattal a koncepció szerint, de avval nem számoltak, hogy az első buszmegálló a Bolyai, aztán sorra következik a Váci a Derkovits és még megközelíthető a Paragvári is, és csak az 5. megálló a kijelölt iskola.
Összegezve, az osztályokat nem lehet egybetartani, így nem jár utánuk a csoportfinanszírozás, az önkormányzat érdemben csak a fenntartási költséget meg a pedagógusok munkabérét tudja megspórolni, amit akkor is megtehet, ha átadja az evangélikus egyháznak az iskolát, és jobban is tenné, mert egy egész városrész kerül hosszú távra nehéz helyzetbe ellenkező esetben.
Tóthné G. Enikő
Februári közgyűlés: Esti drámák és szócsaták, megszűnt iskolák