Úgy tűnik a városvezetés elszánta magát arra hogy Szombathelynek végre önálló színháza legyen. A közgyűlés utáni sajtótájékoztatón
Ipkovich György kijelentette, egy új szakasz kezdődik Szombathely kulturális életében azzal, hogy
Jordán Tamás vezetésével, mintegy tizenöt helyben lakó színésszel megalakul a társulat.
A májusi közgyűlésen történik meg a konkrét előterjesztés a teendőkkel kapcsolatban.
A nyitóelőadást várhatóan 2008. decemberében tartják, de az előkészületeket már jövő év elején megkezdik. A színháznak az első években a HEMO ad otthont, de a városvezetésnek szándékában áll végleges kőszínházat építeni a közeljövőben. Ennek helyszínéről még nincs döntés.
Várhatóan Jordán Tamás fogja ellátni a tanszékvezetői feladatokat a főiskola színész szakán is.
A közgyűlésen elfogadta a testület a zárszámadást és a városi cégek beszámolóját, valamint a város gazdasági programját 2007 és 2010 között.
Megalakult a Szombathelyi Vagyonhasznosító és Városgazdálkodási Zrt. Vezérigazgatónak Kovács Elődöt választották, alapfizetése 800 ezer forint lesz.
Czeglédy Csaba elmondta, hogy megalakuló színház nonprofit kft. formájában fog üzemelni.
A finanszírozási kérdésekről elhangzott, egy működő színház a többihez hasonlóan normatív állami támogatásban részesül, minden egy forint mellé az állam harminc fillérrel járul hozzá, és a város jelenleg is mintegy 100 millió forintot költ színházzal kapcsolatos ügyekre.
A politikus kiemelte: a megalakuló vagyonhasznosító rt. felügyelő-bizottságában minden politikai erő helyet kapott.
Németh Kálmán elmondta, mikor először merült fel Jordán Tamás részéről a színházalapítás gondolata, még nem gondolta, hogy ez komoly dolog. Mára kiderült, hogy igen és a városvezetés is komolyan gondolja: színház lesz Szombathelyen.
A vagyonhasznosító rt. megalakulásával kapcsolatban a politikus megjegyezte: Sokkal hatékonyabban kell működtetni a város tulajdonában lévő társaságokat, mert a jelenlegi eredmények szerint 15 milliárd saját tőkével mintegy 100 milliós nyereséget elérni elfogadhatatlan.
Az MSZP színeiben
Oroszvári Péter is üdvözölte a színház várható megalakulását, majd a megalakult vagyonhasznosító részvénytársaság kapcsán megemlítette, hogy a Fidesz előzetes egyeztetésekkel ellenére nem támogatta a javaslatot.
Soós József arról beszélt, hogy a Csaba úti felüljáró építése reményeik szerint a 86-os út fejlesztése részeként megtörténik.
Újságírói kérdésre a politikusok elmondták, csütörtökön mintegy hatvan pedagógus elbocsátásáról is döntött a közgyűlés, bár erről a májusi közgyűlés egy határozatában látunk végleges számokat.
A Fidesz színeiben
Lazáry Viktor ugyancsak üdvözölte a színházépítést, ugyanakkor megjegyezte, erről a kérdésről már döntött a közgyűlés.
Az ellenzéki politikus a 86-os út fejlesztésének ügyét firtatta annak kapcsán, hogy miként azt az ALON
megírta" target="_self, a minisztérium állásfoglalása szerint tervezett kiépítés egyelőre jelentősen elmarad a végleges változattól.
Szakály Gábor elmondta, létrehoztak egy szocialista nagyvállalatot és félő, hogy szocialista ingatlanspekulánsok kezébe kerül a városi közvagyon.
A képviselő szerint jellemző városvezetésre, hogy ismét erőből hozta meg ezeket a döntéseket és nehezményezte, hogy az igazgatótanácsba a város legnagyobb frakciója mindössze egy helyet kapott.
A Pro Savaria képviseletében
Molnár Miklós a városvezetés diktatórikus módszereit bírálta, majd a város gazdasági programjáról szólva megjegyezte, hogy az kevés konkrétummal rendelkezik.
A képviselő a színház kapcsán felvetette, vajon mi lesz azokkal a művészeti és kulturális műhelyekkel, amelyek ma működnek a városban.