
Az orgonista 2007-es hangversenyturnéjának második állomása volt a szombathelyi További 19 nagy és kisvárosban mutatja be a fiatal művész legújabb, Verdissimo – La bella Italia című lemezét, mely Olaszországba kalauzolja hallgatóit.

Rákász a magyarországi turné után Németország, Olaszország, Anglia, Szlovákia, Erdély, és az Egyesült Államok színpadjain, templomaiban koncertezik.
A szombathelyi hangversenyen – ahogy a cím is sugallja - elsősorban Verdi remekműveiből csendültek fel dallamok. Az átiratok barátja segítségével e koncertek kedvéért készültek, melyből hetet korábban még soha nem játszottak orgonán. A tizenegy darab hét hónapig készült, részben Magyarországon, részben Olaszországban.
Rákász Gergely rendkívül jó kommunikátor, ismételten bevonta közönségét az előadásba. A felcsendülő dallamok között mesélt a darabok keletkezésének hátteréről, a szerzőkről, műveikről, miközben folyamatosan anekdotázott.
Így nem csoda, hogy az orgonaművészt a szombathelyi lelkes közönség háromszor tapsolta vissza.
A Rákász-koncertek legnagyobb tanulsága, hogy nem kell vájtfülű komolyzene kedvelőnek lenni ahhoz, hogy valaki ilyen zenére ráhangolódjon, kikapcsolódjon, és magával sodorja a művész lendülete, derűje.
Az ALON Rákász Gergely 2006-os szombathelyi fellépéséről
Rákász Gergely eddig megjelent lemezei:
Barokk Light – „Könnyed barokk zene a kikapcsolódáshoz”
Karácsony és Orgona – „ Meghitt zene, ideális az együtt töltött családi ünnephez, vagy akár csendben feltöltődni”
Mozart & Gershwin - „Grandiózus lélekemelő zene, átütő élmény; Közép Európa legnagyobb Református templomából, a Debreceni Nagytemplomból.”
Verdissimo – La bella Italia - “A melódiák parádéja. Garantáltan órákig önfeledten dudorászni fog, miután meghallgatta.” |