Puskás Tivadar beszámolt

2007.11.09. 20:10

A képviselő szokásos sajtótájékoztatóján leginkább az egészségügy kérdései voltak terítéken.

Amikor tavaly Puskás Tivadar országgyűlési képviselő lett, megígérte a sajtó képviselőinek, hogy rendszeresen tájékoztatja őket, és rajtuk keresztül a választópolgárokat a parlamentben végzett munkájáról.

A politikus pénteken ismét beszámolt az elmúlt időszak fejleményeiről.

Puskás elmondta, az Országgyűlésben a törvényjavaslatok vitájához történő hozzászólások mellett elsősorban a mindennapok hibáinak javítását célzó „azonnali kérdésekkel" igyekezett változtatni a köznapi bajainkon.

A beterjesztett költségvetési törvényhez az első körben 500 módosító javaslatot adtak be a honatyák, ezek közül ő 35-ben szerepel. Például a Vöröskereszt-, az ÁNTSZ-, a fogyatékkal élő-, a határon túli magyarok-, a szakmai kamarák nagyobb mértékű támogatása mellett az Országos Mentőszolgálat költségvetésének 4,9 milliárd forinttal történő bővítését javasolta.

A maga is vezető pozícióban levő mentőorvos felhívta arra a figyelmet, hogy a mentők nem tudják teljesíteni az eddigi színvonalon feladataikat, mivel a mentőszolgálat működési költsége kevés.

Puskás Tivadar


Ágh Péterrel és Hende Csabával közös javaslatot adtak be a szombathelyi színház létesítéséhez való hozzájárulás, a Hunyadi úti gyalogos aluljáró felújítására és jó néhány utca állapotának javítása kapcsán.

Puskás Tivadar három költségvetési módosító javaslata – melyeket V. Németh Zsolttal, Vasvár-térség országgyűlési képviselőjével közösen adtak be - Pinkamindszent középületeinek rendbehozatalát célozza.

A képviselő felhívta a figyelmet, hogy az előrehozott nyugdíjak következő esztendőben 8 százalékkal csökkentett értékről indulnak, tovább rontva a nyugdíjhoz közeli, úgynevezett Ratkó-nemzedék nyugdíj utáni életesélyeit.

Végezetül Puskás hosszabban beszélt az egészségbiztosítási rendszer átalakításáról. Ezzel kapcsolatban a politikus elmondta, hogy korábban a kormány részéről az volt az egyik legjelentősebb érve a változtatásnak, hogy plusz pénz bevonása történik ezzel az egészségügybe. Ugyanakkor erről ma már nincsen szó. Helyette a pénzből, amit a lakosság az egészségügyi ellátása biztosítása érdekében befizet, profitot vesznek ki a biztosítók, a közpénz egy része így magánzsebbe vándorol. A tervezett rendszer bonyolult, követhetetlen, kidolgozatlan, s az a fő baj, hogy nem látszik egy pillanatig sem a betegek érdekeinek szolgálata.
.