Németh Kálmán, az SZDSZ megyei elnöke elmondta, hogy a párt a népszavazás kitűzése előtt elindította programját, melynek célja, hogy az emberek minél jobban megismerhessék a népszavazás témaköreit. Ez idő alatt a liberális pártnak alkalma volt megmutatni, mi az álláspontja.
A politikus kiemelte, hogy Vas megyében az átlagosnál intenzívebb kampány folyt, a helyi erők mellett a meghatározó országos politikusok közül is sokan megfordultak itt ezen időszak alatt. Németh Kálmán az SZDSZ kampány hatásának nevezte azt is, hogy az utóbbi pár hónap alatt mintegy harminc százalékkal csökkent a hálapénz.
A politikus szerint az ellenzék soha nem tudott olyan érveket felmutatni az igenek mellett, ami ne álságos lett volna.
Hankó Faragó Miklós országgyűlési képviselő elmondta, hogy jó szívvel tudott érvelni a nemek mellett, és örömmel tette, mert ezek az intézkedések anno nem megfelelő társadalmi ismertség és elfogadottság mellett kerültek bevezetésre.
A képviselő kiemelte, hogy most először a tb-kassza 60 milliárd forint többlettel zárt, ami példátlan az utóbbi esztendőkben, így ha csak ezt nézzük, már akkor is eredménye volt az intézkedéseknek. Csökkent a felesleges orvos-beteg találkozások száma, amit szintén eredményként értékelt az államtitkár.
A politikus kiemelte, hogy a Fidesz-kampányban elhangzottakkal ellentétben, a kormány nem kíván változtatni a vizitdíj összegén, és elmondta azt is, hogy bízik benne, van akkora felelősségtudata a polgároknak, hogy helyesen döntenek a kérdésekről vasárnap.
Tóth Róbert városi elnök azt hangsúlyozta, hogy a kampány alatt nem az álláspontok egyoldalú közlésére, hanem a vélemények ütköztetésére helyezték a hangsúlyt. Sajnálatos, hogy a Fidelitas nem élt a vita lehetőségével és részükről csak sajtótájékoztatókra és performance-okra futja.
A politikus a Fideszt egy 15 évvel ezelőtt kiadott anyagával szembesítette, melyben az ellenzéki párt még lelkesen a tandíj mellett érvelt.