Kiemelkedő Egészségügyi Munkáért díj II. fokozat - Decsi Gyula
Az 1986. óta működő Szombathelyi ILCO Klub titkára. 1996. óta tagja a klubnak, és több, mint 10 éve a titkára. Mint titkár irányítja és szervezi a sztómás emberekről való lelki és fizikai gondoskodást. Folyamatosan figyelemmel kíséri a jelenleg is több, mint 80 fős tagság szociális és egészségügyi helyzetét, és a szűkös anyagi lehetőségekhez mérten részt vesz a problémák megoldásában. Igyekszik tartalmas programokat szervezni a tagságnak. Az egyesület aktívan részt vesz az évente megrendezésre kerülő Egészség-hét rendezvényein. Az egyesület tagsága nagyra értékeli önzetlen és lelkiismeretes munkáját a betegség korai felismerése, a megelőzés és az utógondozás fontosságáról szerzett szakmai rendezvények szervezésében.
Kiemelkedő Egészségügyi Munkáért díj II. fokozat - Horváth Ferenc
1985-ben alapító tagja, később titkára lett a Szombathelyi Egészségért Úszóklubnak, ahol eltökélt híve lett a szívbetegek rehabilitációjának, az egészség megőrzésének. A betegséget önmaga is átélve, még elhívatottabb lett a szívbetegség megelőzésének. Emiatt közel 10 éve elfogadta a felkérést a Vas Megyei Szív Egyesület titkári feladatának betöltésére, majd néhány éve a szervezet elnöke.
Munkásságát városszerte számos egészség-megőrző program, nagy tömegeket mozgósító szűrés, a Szív Világnapja ünnepi rendezvényeinek, a Szívbetegek Országos Sporttalálkozójának szombathelyi megszervezése fémjelzi. Nemcsak az idősek körében terjesztette az egészséges életmód, a mozgás szükségességét, hanem az iskolások, a fiatalok körében is szervezett előadásokat, szűréseket, sportrendezvényeket.
Másfél évtizedes önzetlen munkájával maradandót alkotott a szívbetegségek megelőzésében, a lakosság felvilágosításában.
Kiemelkedő Egészségügyi Munkáért díj II. fokozat - Juhász Lászlóné
1972-ben szerzett általános ápolónői oklevelet Szombathelyen. Előbb a sebészeti osztályon, majd az intenzív osztály ápolónőjeként tevékenykedett. 1985 óta a Váci Mihály utcai rendelőben rendelővezető asszisztensnő, az ott dolgozó 6 körzeti orvosi kollektíva teljes megelégedésére.
Részt vett a Pécsi Tudományegyetem Szombathelyi Képzési Központjának szakápolói képzésében.
Igen jó emberi kapcsolatokat ápol a rendelő dolgozóival és a betegekkel egyaránt. Nemcsak asszisztensnőként, hanem mint tapasztalt ápolónő is segít a rábízott betegek ellátásában. Tevékenységét mindig a lelkiismeret és az önzetlen segítségnyújtás jellemezte a rendelőn belül és a rendelőn kívül egyaránt.
Kiemelkedő Egészségügyi Munkáért díj II. fokozat - Pachner Csaba
1981 óta dolgozik az Országos Mentőszolgálatnál. Először mentőápolóként, majd szolgálatvezetőként, 2006 óta pedig mentésirányítóként.
Munkáját mindig lelkiismeretesen, körültekintően, a betegek érdekeit előtérbe helyezve végzi. Korábban kivonuló mentőápolóként jó diagnosztikus készségről, jó manualitásról, a betegek iránti magas szintű empátiás készségről tett tanúbizonyságot. Az informatikai ismereteinek bővítése után a megye informatikai rendszerének kiépítésében tevékenyen részt vett, elkészítette - az országban elsőként – a megyei mentőszervezet honlapját. A szervezet tudományos rendezvényeinek technikai feltételeinek megteremtését végzi.
Jó közösségi ember, segítőkész, jó kapcsolatteremtő. Bajtársai, vezetői tisztelik, szeretik.
Kiemelkedő Egészségügyi Munkáért díj I. fokozat - Császár Géza
1974 óta, hamarosan 35 éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen, és 35 éve Szombathely város közegészségügyének és járványügyének szolgálatában áll.
Nevét Szombathely valamennyi vállalkozó háziorvosa, egészségügyi dolgozója jól ismeri. Szaktanácsai alapján nyíltak a magánrendelők, kapták működési engedélyüket a vállalkozó egészségügyi dolgozók. Napi kapcsolatban áll a város és környéke valamennyi egészségügyi szolgáltatójával. Munkáját lelkiismeretesen, udvariasan, elkötelezetten végzi. Nagy türelemmel és precízen adja tanácsait, szolgáltató-barát módon, de szigorú következetességgel végzi ellenőrző tevékenységét. Becsületes, fáradhatatlan köztisztviselő, munkatársai által is nagyra becsült kollega, példás férj és családapa, nagy örömére a közelmúlt óta nagyapa.
Kiemelkedő Egészségügyi Munkáért díj I. fokozat - Kornosné Galavits Katalin
20 éve dolgozik védőnőként. Körzetében mindig sok hátrányos helyzetű, szociálisan nehézsorsú család volt és van, akik mindig számíthatnak segítségére, tanácsaira. Oktató védőnőként már évek óta igyekszik átadni a szakma iránti elkötelezettséget, az emberek iránti szeretetet. Egészségnevelési munkája kiemelkedő, számos klub munkájában, megalakításban vett részt, többek között a Nők Egészsége Klub, a Kismama Klub, a Baba-mama Klub alapító és aktív tagja. A városunkban most már hagyományosnak számító Egészség-hét programjaiban is rendszeresen részt vesz. 2005. óta a Magyar Védőnők Egyesülete Szombathelyi Szakosztályának elnöke. A helyi civil egyesületeket tömörítő Civil Fórumban képviseli a védőnőket. Rendszeresek nyertes pályázatai, amely felbecsülhetetlen segítséget nyújt a klubok működéséhez.
Egész életpályáját az elhivatottság, az önzetlen segíteni akarás, tenni vágyás jellemzi.
Szombathely Egészségügyéért díj
- dr. Gábriel András
1983 óta mint fiatal gyermekorvos az újítások, az akut csecsemő és újszülött ellátás gyakorlati munkájának elkötelezett híve. Vas megyében ő honosította meg a korszerű gyermek-aneszteziológiát és intenzív terápiát. Részt vett a Mozgó Szakorvosi Szolgálatban, így segítette a háziorvosok tevékenységét azokban a körzetekben, ahol nem volt gyermek szakorvosi ellátás.
2004 óta a városi gyermekorvosi praxisban szűrő-, betegellátó munkájában is az újdonságok kipróbálására törekszik.
2002-től a Vas Megyei Orvosi Kamara elnökeként tevékenykedett. Óriási erőfeszítéssel próbálta egyben tartani a Vas megyei orvosokat akkor is, amikor a kamarai tagság önkéntessé vált, és a kamara széthullásának veszélye állt fenn. Nagy szerepe volt abban, hogy a kamarai tagok 85%-a együtt maradt, minden fórumon megpróbálta képviselni a kollegák érdekeit.
Szombathely Egészségügyéért díj - dr. Horváth Boldizsárné dr. Kósa Éva
Első és egyetlen munkahelye a Markusovszky Kórház, ahol 1977 óta a Szemészeti Osztályon dolgozik. Egyetemi tanulmányai alatt szemészeti érdeklődése már megnyilvánult, hiszen tudományos diákköri tevékenység keretében végzett vizsgálatairól sikeres pályamunkában számoltak be. Szakmai érdeklődésének megfelelő tudományos társaságoknak tagja. Orvosi pályája kezdetétől részt vesz a kórházi oktatási tevékenységben.
Kiemelkedő a szakmán belül széleskörű ismerete, interdiszciplináris gondolkodása mind a diagnosztika, mind a műtéti tevékenység területén. Mindig időben sajátította el a legkorszerűbb műtéti eljárásokat, amelyek segítségével a betegek gyors gyógyulásához járult hozzá. Precíz munkavégzése, mindenre kiterjedő odafigyelése a betegek gyógyítása mellett a főorvosi beosztásában is megnyilvánul.
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata
„Pro Sanitate Savariae” Életműdíjat adományozott Dr. Garzuly Ferenc, főorvos úrnak.
E díj átadására a Szent Márton Napi ünnepség keretében kerül sor.