
Jegyzői kollégium alakult a sárvári kistérségben
A Kistérségi Társulási Tanács által létrehozott szakmai testület azzal a céllal alakult meg, hogy segítse a települési önkormányzatok munkáját. Elsősorban a rendeletalkotás, a rendeletek végrehajtása, a felsőbb szintű jogszabályok egységes értelmezése tekintetében várnak segítséget a település polgármesterei a konzultatív testülettől.
Az alakuló ülésen megfogalmazódtak olyan gondolatok is, hogy kívánatos lenne egységes álláspontot kialakítani az érvényben lévő törvények és rendeletek hatásairól, eredményességéről, nem egy esetben ellentmondásairól. Ahogy az első alkalommal is többen felvetették, hogy indokolatlanul sok jogszabály, némely terület nagyon túlszabályozott, amely nehezíti a végrehajtást és az állampolgárok idegeit borzolja.
A Társulási Tanács valamennyi jegyző részére laptopot vásárol, segítve a települési ügyintézést, a térségi kommunikációt.
A Jegyzői Kollégium vezetésével Horváthné Sinka Erzsébet címzetes jegyzőt, Pecöl község körjegyzőjét bízták meg.
Patyi Elemér Kistérségi Társulási Tanács elnöke

Elfogadta költségvetését a Sárvár és kistérsége társulási tanács
Számos nagyon fontos kérdésben hozott döntést 2009. január 27-én a Társulási Tanács.
Többek között két fővel bővítik a munkaszervezet létszámát. Pályázatot írnak ki egy főállású oktatási és közművelődési referens munkakör betöltésére. E státus létesítését az indokolta, hogy a Társulás számára folyamatos feladatot jelent az oktatási intézményekkel való kapcsolattartás, az oktatási intézmények létszámának vizsgálata, valamint a pedagógiai szakszolgálati feladatok koordinálása. Ehhez kapcsolódóan a referens munkakörének részét képezi a Társulásnál jelentkező szociális, kulturális, közművelődési és sport feladatokkal történő foglalkozás, továbbá pályázatok késztése, rendezvények szervezése.
Szintén pályázati úton keresnek főállású belső ellenőrt, aki a jövőben harminc települési önkormányzatnál és azok költségvetési szerveinél végezné el a belsőellenőrzési feladatokat.
Külön keretet hoztak létre a települési önkormányzatok rendezvényeinek támogatására. Ez azt jelenti, hogy minden település évente százezer forintot „igényelhet” a Kistérségtől rendezvények szervezésének, bonyolításának finanszírozására. Egyetlen kitétel, hogy falunapi programot nem lehet ebből a keretből finanszírozni.
Döntött a Tanács kistérségi díjak alapításáról is, amelyek odaítélésével szeretné elismerni mindazoknak a kiváló személyeknek a munkáját, akik az elmúlt években, évtizedekben sokat tettek településükért, a kistérségért. Eredményesen dolgoztak a civil közösségekben, oktatásban, egészségügyben, szociális ellátásban, közművelődésben, sportmozgalomban, és a közbiztonság területén. A díjakat olyan személyekről szeretnék elnevezni, akik életük során egy-egy területen maradandó értéket teremtettek, tiszteletre méltót alkottak és ma már sajnos nincsenek közöttünk. E díjak átadására évente egyszer - szeptemberben ünnepélyes keretek között – az Önkormányzatok Napján kerülne sor!
A „Vizek sodrásában” címmel kistérségi turisztikai kiadványt jelentet meg a Társulás, amelyhez az elmúlt évben sikerült pályázati úton 50%-os támogatást szerezni. A kiadvány szerkesztése az év elejére húzódott át, de így is határidőre elkészül.
Patyi Elemér Kistérségi Társulási Tanács elnöke
(A fotón István-hegyi panoráma látható)