2008-ban, illetve a 2009-es év elején Csepregen és Bükön több betöréses lopás is történt, amely a lakosság közbiztonságérzetét negatívan érintette.
A betörők szinte válogatás nélkül hatoltak be disznó- és pulykatelepekre, családi házakba, üzemekbe és irodaházakba, vagy raktárhelyiségekbe. Az elkövetési módban sem válogattak: ablakbefeszítés, ajtóbetörés, drótháló kivágás, vagy éppen lakatpárt levágás, leverés, zár befeszítés után jutottak be a kiszemelt helyekre. Volt, amikor az épület riasztóját púrhabbal fújták le annak érdekében, hogy az ne jelezzen. Az eltulajdonított tárgyak skálája is széles. Ezek között szerepelnek sertések, pulykák, de motoros láncfűrész, kátránypapír, asztali foci (csocsó), önjáró fűnyíró, alumínium létra, különböző szerszámgépek, varrógépek, radiátorok, fényképezőgép, több liter gázolaj és benzin, döngölőgép, légkalapács, pneumatikus szögbelövő gépek, nagy teljesítményű szivattyú, kézi motoros kasza, laptop, horgász orsó.
Az eltulajdonított gépek nagy része házkutatás során előkerült. A bűncselekményekkel a sértetteknek összesen 7.800.000 Ft lopási kárt okoztak, rongálásaikkal pedig kb. 250.000 Ft kár keletkezett. Cselekményeik egy részét – pl. lakóház betöréseket – a bűnbanda a nappali órákban követte el, az üzemek és telephelyek sérelmére elkövetett betöréseket az éjszakai órákban hajtották végre. Volt olyan eset is, amikor Bükön, egy rendezvényen dolgozó vállalkozó sérelmére úgy törtek be annak házába, hogy az egyik elkövető szórakozást színlelve figyelte a rendezvényen dolgozó vállalkozót azért, hogy szükség esetén értesíteni tudja mobiltelefonon a társait, ha az netán haza indulna.
Az elkövetők felderítése ügyében folyamatos és aktív rendőri munkát folytattak a Büki rendőrőrs munkatársai, amelynek eredményeként V.J., H.L., és F.R. csepregi lakosokat őrizetbe vették, majd a bíróság a rendőrség javaslatára előzetes letartóztatásba is helyezte őket. Negyedik társuk, B.B. büki lakos pedig jelenleg szabadlábon védekezhet.