

Az eddigi elnök, Szijjártó Péter nem jelöltette magát. A szombathelyi Ágh a 478 leadott szavazat több mint 92 százalékát kapta meg. A Fidelitas éléről való távozását Szijjártó a Fideszben betöltött feladataival - kommunikációs igazgató, szóvivő és most már az elnöki stáb vezetője is - indokolta. Kijelentette: a Fidelitas mindig is a nagybetűs csapat volt, a legnehezebb időkben is együtt maradt. "Együtt maradtunk a legnehezebb időszakokban is, (...) a Fidesz is azért tud ma Magyarország, sőt nemcsak Közép-Európa, hanem Európa legnagyobb és legerősebb pártja lenni", mert 2006-ban is igazi nagybetűs csapatként maradt együtt - mondta.
Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a kongresszust köszöntő videóüzenetében azt mondta: nem gondolta volna 1990-ben, hogy húsz évvel később a politikai pálya felé orientáló fiataloknak ugyanazt a harcot kell és érdemes megvívniuk, "amit mi azt hittük, hogy végérvényesen megvívtunk". Kijelentette: a szabad Magyarországért végzett munkájukat az idő nem ítélte elég súlyosnak, az egész rendszerváltást kisiklatták, "ki kell egyenesíteni ezt az ösvényt", mert amelyen most járunk, azon nem érkezünk meg a szabad Magyarország világába.
A határ a csillagos ég, a szabad Magyarországért kell harcolni, bár az ellenfelek változtak, de lényegében ugyanazok, akik 1989-1990-ben voltak. Azt a munkát, amit mi nem tudtunk elvégezni, azt most együtt kell elvégeznünk, ha nem akarjátok, hogy az egész később rátok maradjon. Ezt a munkát maradéktalanul, egyszer, s mindenkorra visszafordíthatatlanul kell elvégezni - fogalmazott a Fidesz elnöke.
Schmitt Pál, a Fidesz európai parlamenti képviselője a kongresszuson kiemelte: négy vezérszó különbözteti meg a Fidelitas fiataljait más, például a baloldal ifjúsági szervezetében lévőktől: az, hogy keresztény, polgári, konzervatív és nemzeti érzelem jellemzi őket. Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke Miskolcról azt mondta: a borsodi megyeszékhely nem büszkélkedhet jó önkormányzati vezetéssel. Példaként említette a helyi villamosprojektet, mert ez nyilvánvalóan nem fogja megoldani az itt élők problémáit. (MTI)
--------------
A Fidelitas azt javasolja a Bajnai-kormánynak, hogy a még hátralévő idejében vonuljon csendespihenőre, és ne nehezítse tovább a fiatalok életét. Ágh Péter, a Fidesz ifjúsági társszervezetének új elnöke vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján egyebek mellett azt kérte, hogy a kormány ne emelje tovább a diákhitel kamatát, valamint ne csökkentse az utazási kedvezményeket és az otthonteremtési támogatást. A szombaton megválasztott elnök közölte, a Fidelitas arra szólítja fel a szocialista kormányt, hagyjon fel a fiatalokat érintő megszorító intézkedésekkel, amelyekkel ellehetetlenítik tanulási, pályakezdési, otthonteremtési lehetőségeit.
A Fidelitas szombaton Miskolcon megválasztott új elnöksége azért fog dolgozni, hogy Magyarországon legyen végre újra egy olyan kormány, amely odafigyel a fiatalokra, érti a problémáikat, és ezekre megfelelő válaszokat is tud adni - hangoztatta a Fidelitas új elnöke. (MTI)