Kiosztották a 2009-es sárvári kistérségi díjakat

2009.12.05. 19:02

Ami Szombathelyen a Szent Márton-gála, az Sárvár környékén a kistérségi díjak kiosztása. A társulás ez év januárban határozott a díjakról, így azok péntek este első alkalommal kerültek kiosztásra a sárvári városháza nagytermében. Díjak, díjazottak, részletek, .

Ami Szombathelyen a Szent Márton-gála, az Sárvár környékén a kistérségi díjak kiosztása. A társulás ez év januárban határozott a díjakról, így azok péntek este első alkalommal kerültek kiosztásra a sárvári városháza nagytermében. Díjak, díjazottak, részletek, .

Ami Szombathelyen a Szent Márton-gála, az Sárvár környékén a kistérségi díjak kiosztása. A társulás ez év januárban határozott a díjakról, így azok péntek este első alkalommal kerültek kiosztásra a sárvári városháza nagytermében. Díjak, díjazottak, részletek, .

Szinte teljesen megtelt péntek este a sárvári városháza díszterme azon a rendezvényen, melyen ünnepélyes keretek között kiosztották a Sárvár és Kistérsége Többcélú Kistérségi Társulás 2009-es díjait.

Kiosztották a sárvári kistérségi díjakat


A rendezvényen megjelentek a megyei, városi és térségi vezetők, a térség országgyűlési képviselői.

A díjkiosztót egy zenei blokk előzte meg, ahol is műsort adtak Sárvári Koncertfúvos Zenekar tagjai Rézfúvos Kvinetettel és a Sitkei Citerazenekar.

Kiosztották a sárvári kistérségi díjakat


A díjak alapításáról a társulás tanácsa 2009 elején határozott, majd pedig májusban döntött arról, hogy három díjat a sárvári kistérségben élő és alkotó, maguk után kiemelkedő életművet hagyó személyekről nevezi el. Radó Kálmán nevét viseli a Közéleti Díj, Lábodi Zoltán nevét a Közművelődési Díj, Horváth Zoltánról pedig a Sportdíjat nevezte el testület. (A névadókról és a kitüntetettekről a cikk utáni keretben találhatók a részletek.)

Kiosztották a sárvári kistérségi díjakat


A díjakkal emlékérem és oklevél is járt.

A 2009-es díjak:

Radó Kálmán Kistérségi Közéleti Díj

Bősze Tiborné Somogyi Ilona
Sütő Istvánné
Szekér György
Szijártó Sándor
Varga József

Sárvári Kistérség Oktatásáért Díj

Mészáros Imréné
Mészárosné Szabó Erzsébet
Müllner Judit
Nagy Katalin Magdolna
Varga Lászlóné

Sárvári Kistérség Egészségügyéért Díj

Dr. Badicsné Dr. Várbíró Mária
Kovács Lászlóné
Szekrény Imréné

Lábodi Zoltán Kistérségi Közművelődési Díj
Csuka Éva

Gércei Asszonykórus
Johan Jenőné
Káldi Asszonykórus
Pásti József György
Sitkei Citerazenekar
Varga Mária

Horváth Zoltán Kistérségi Sportdíj

Baumgartner Gábor
Boros Miklós
Lőrincz Géza
Pap Zoltán
Pócza József
Szabó Róbert
Dr. Varasdy Sándor

Sárvári Kistérség Közbiztonságáért Díj

Király Zoltán
Dr. Kovács Endre
Németh Kálmán

Sárvári Kistérség Szociális Díja

Rakó Sándor

Sárvári Kistérség Polgárainak Szolgálatáért Díj

Bíró Ibolya
Vadasfai Soós Kálmánné

További képek a rendezvényről

------------------------------------------------------------

Kistérségi díjak: részletek

Sárvár és Kistérsége Többcélú Kistérségi Társulás Társulási Tanácsa a 2009. január 26-i ülésén meghozott 49/2009. (II. 26.) számú határozatával az alábbi Kistérségi díjakat alapította:

1. Sárvári kistérség Közéleti Díja
2. Sárvári kistérség Oktatásáért Díj
3. Sárvári kistérség Egészségügyéért Díj
4. Sárvári kistérség Közművelődési Díja
5. Sárvári kistérségi Sportért Díj
6. Sárvári kistérség Közbiztonságáért Díj
7. Sárvári kistérség Szociális Díja
8. Sárvári kistérségi Polgárainak Szolgálatáért Díj

A díjra javaslatot tehetnek a sárvári kistérség településeinek képviselő-testületei és polgármesterei, valamint a Sárvár és Kistérsége Többcélú Kistérségi Társulás Elnöksége. A díj odaítéléséről a Társulási Tanács elnökének javaslata alapján Sárvár és Kistérsége Többcélú Kistérségi Társulás Társulási Tanácsa dönt.

A Társulási Tanács 2009. május 26-i, Nicken tartott ülésén döntött arról, hogy három díjat a sárvári kistérségben élő és alkotó, maguk után kiemelkedő életművet hagyó személyekről nevezi el. Radó Kálmán nevét viseli a Közéleti Díj, Lábodi Zoltán nevét a Közművelődési Díj, Horváth Zoltánról pedig a Sportdíjat nevezte el testület.

A Díjak Névadói

Radó Kálmán
(Répcelak, 1844. november 17. – Karlsbad, 1899. július 01.)
Ősrégi, már első királyaink idejében szerepet vivő családnak a sarja. Gimnáziumi tanulmányait Sopronban, a jogi tanfolyamot pedig Eperjesen végezte. Alig huszonhárom éves korában a sárvári járás szolgabírájává választották meg, 1869-ben pedig már a sárvári kerület országgyűlési képviselője. A parlamentben a Deák-párt soraiban foglalt helyet. S képviselői tisztének lelkiismeretes munkássággal való ellátása, tehetsége csakhamar ismertté tették nevét. 1873-ban a Rábaszabályozó Társulat élére került, majd 1881-ben a Rába szabályozási munkálatainak kormánybiztosává nevezték ki. Az evangélikus hitfelekezet igazgatásában, mint a dunántúli Ágoston egyház világi felügyelője vett részt. Ebben a tisztségében apja nyomdokaiba lépett, és ennek alapján tagja volt a főrendi háznak is.

Vas vármegye főispáni székét 1882-ben foglalta el. Erélyes és humánus kormányzása során a vármegyét a fejlődés magas fokára juttatta; minta-vármegyeként kezdték emlegetni. Az ország legelső, legvirágzóbb egyesülete, a Vas megyei Gazdasági Egyesület az ő tevékenysége folytán jött létre. Vasutak, közművelődési intézmények hirdették főispáni kormányzásának sikereit. Ebbeli tisztségét 1894. augusztus 15-ig viselte.

Pályafutása során a barátok, ismerősök, kortársak elismerése és tisztelete mellett számos kitüntetést kapott. A továbbiakban már csak a gazdaság különböző területein vállalt funkciókat

Lábodi Zoltán
(Pápa, 1935. október 12. – Sárvár, 2002. június. 25.)
Pápán született 1935-ben, családja előbb Sárváron, majd Nagysimonyiban telepedett le. Már gyermekként fogékony volt a muzsikára, táncra, versre. Titokban, önállóan tanult citerázni, s amikor ez kitudódott, keresztapjától megkapta az első hangszerét. Sárváron érettségizett, a kőszegi tanítóképzőben kapott diplomát, s pályáját 1954-ben Sitkén kezdte. 1971-től a gércei iskolába helyezték át, időközben a pécsi főiskolán elvégezte az ének-zene szakot, e tárgyakat tanította. Ének szakfelügyelőként dolgozott nyugdíjba vonulásáig. Sárváron élt élete utolsó szakaszában, de vissza-visszajárt a két faluba, ahol Tanár úrnak szólították.

A sitkei citerazenekart 1966-ban alapította, ez a megye egyik legrégebbi népzenei együttese. Számos megyei és országos rendezvényen aratott sikert Lábodi Zoltán vezetésével, s tíz éves jubileumán miniszteri dicséretet kapott a zenekar. 1981-ben a Vas megye kultúrájáért díjat, 1991-ben SZÖVOSZ-nívódíjat kaptak. Az országhatárokon kívül is megismertették a magyar népzenét. Felléptek Ausztriában, Bulgáriában, Székelyföldön, Szlovéniában is. 1976-ban Lábodi Zoltán Gércén asszonykórust hozott létre, majd a két csoportot összevonva a Gérce-Sitke Pávakört alapította meg, és vezette. Lábodi Zoltán sokat foglalkozott fiatalokkal is, hogy legyen, aki az idősebbektől átveszi a népzene szeretetét, művelését. Egy­házas­hetyén nyári tábort is szervezett a népzene iránt érdeklődő gyerekeknek. Életének utolsó napját is velük töltötte. Tanítványai, csoportjai ma is őrzik emlékét, az elmúlt harmincöt évben előadott dalokat CD-re is vették.

Horváth Zoltán
(Sárvár, 1951. október 12. – Sárvár, 2004. október 21.)
A tősgyökeres sárvári sportember tizenöt évesen már a szombathelyi Autójavító NB III-as felnőtt csapatában játszott, majd 1971 és 1978 között 99 alkalommal húzta magára a Haladás szerelését. Az ördöngösen cselező, kivételes technikájú, igazi szórakoztató játékot produkáló Patyesz hat NB I-es gólt szerzett a vasi zöld-fehérek színeiben. Aztán öt esztendőn át a másodosztályú Tapolca csapatának kulcsembere volt, majd következett a csúcs, a Rába ETO bajnokcsapatában való szereplés, Európa Kupa-mérkőzés, KEK-részvétel.

A ’80-as évek közepén az ETO-ból hazatérő játékos három évet játszott az utóbbi évtizedek legjobb sárvári csapatában, ezután Ausztriában focizott tíz évet, majd 46 esztendősen vágott bele az edzősködésbe. Sikereket ért el az akkor NB II-es Szentgotthárddal, a Pápával, majd a Tapolcával.

Sárvár egyik legismertebb sportolója – súlyos betegség után – 2004 őszén hunyt el.

Radó Kálmán Kistérségi Közéleti Díj
Radó Kálmán kistérség Közéleti Díj adományozható egyéneknek és közösségeknek a közéletben és a gazdasági életben elért kimagasló teljesítményekért, a kistérség szellemi, anyagi értékeinek gyarapítása során kifejtett példás tevékenységekért.

Bősze Tiborné Somogyi Ilona
Bősze Tiborné közel negyven éve aktív közéleti személyiség, 1990 óta települési képviselő, alpolgármester. Minden jelentős községi rendezvény szervezője, a több településre kiterjedő nyugdíjasklub-találkozók aktív támogatója.
A díjazás kezdeményezője: Szabó Béla, Ikervár község polgármestere

Sütő Istvánné
Sütő Istvánné több éve meghatározó szereplője Meggyes­kovácsi község közéletének. Kulturális események lelkes szervezője, a helyi Vöröskereszt alapszervezet titkára, az Önkormányzat Kulturális Bizottságának elnöke. Tevékenységét elkötelezetten, időt, energiát nem kímélve végzi.
Sok helyi rendezvény főszervezője.
A díjazás kezdeményezője: Kondora Tihamér, Meggyeskovácsi község polgármestere

Szekér György
Szekér György 1974-től 2000. május 18-ig a Répcelaki Sajtgyár alkalmazásában állt, mint anyaggazdálkodási vezető. A rendszerváltást követően választotta a Képviselő-testület a Pénzügyi Bizottság tagjává és a mai napig is ellátja e tisztséget.
Komoly szaktudással, tapasztalattal rendelkezik, melyet az önkormányzati munkában is kamatoztat. Munkavégzését az igényesség, színvonalas szakmai munka, következetesség jellemzi.
1992-től Répcelak és Vidéke Takarékszövetkezet Felügyelő Bizottságának tagja, ahol a végzett munkájáért „Kiváló dolgozó” kitüntetésben részesítették.
A díjazás kezdeményezője: Répcelak Város Önkormányzatának Képviselő-testülete.

Szijártó Sándor
Szijártó Sándor 1990 óta hosszú éveken át töltötte be a Helyi Választási Bizottság elnöki posztját Vásárosmiskén.
Aktív közéleti szereplőként tapasztalatát, tudását mindig a település és a lakosság szolgálatába állította, időt és energiát nem kímélve végezte munkáját a köz érdekében.
A díjazás kezdeményezője: Vásárosmiske Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

Varga József
Varga József 1971 óta vesz részt a helyi közéletben. 1990 óta folyamatosan tagja a helyi önkormányzat képviselő-testületének, 2002 óta a település alpolgármestere. Megbízatását mindig becsülettel, az emberek érdekében végezte. Munkájával elősegítette a település fejlődését, gyarapodását. Tevékenységét mindig szolgálatként végezte.
A díjazás kezdeményezője: Németh József, Rábapaty község polgármestere

Sárvári Kistérség Oktatásáért Díj
Sárvári kistérség Oktatásáért Díj adományozható egyéneknek és közösségeknek a közoktatás területén kifejtett kiemelkedő nevelő-oktató vagy elméleti tudományos munkáért.

Mészáros Imréné
Mészáros Imréné 1975-ben szerzett tanítói oklevelet a Szombathelyi Tanárképző Főiskolán. A mai napig hű maradt első munkahelyéhez, a répcelaki iskolához, ahol 1982-től 2008 nyaráig igazgatóhelyettesként dolgozott, jelenleg pedig a nevelési munkaközösség vezetője. Tagja több civil szervezetnek, alapító tagja és egyik legtevékenyebb közreműködője a Répcelakért Egyesületnek. Sokszor kapcsolódik be a Vöröskereszt helyi szervezete által indított programokba, akciókba.
A díjazás kezdeményezője: Dr. Németh Kálmán, Répcelak város polgármestere

Mészárosné Szabó Erzsébet
Mészárosné Szabó Erzsébet 1970 óta nyugdíjazásáig dolgozott a répcelaki óvodában óvónőként. Elhívatottságát, gyermekek iránti szeretetét dicséri, hogy harmincnyolc évig ezen a csodálatos pályán maradt. Munkavégzésére az igényesség, a magas fokú, színvonalas szakmai munka, körültekintés, gyermekszeretet, tisztelet volt jellemző. Mindig önzetlenül vállalt feladatokat az óvoda és a gyermekcsoport érdekében és az óvodán kívül is.
A díjazás kezdeményezője: Répcelak Város Önkormányzatának Képviselő-testülete

Müllner Judit
Müllner Judit harminc éves szakmai múlt gazdag tapasztalatával, a változó körülmények, elvárások mellett is kiemelkedő tevékenységet végez oktató-nevelő munkájában. Az Ikervári ÁMK Csényei Tagóvoda vezetőjeként eredményes és kimagasló pedagógiai, szakmai tevékenységet folytat.
A díjazás kezdeményezője: Csénye Község Önkormányzatának Képviselő-testülete, Pál Tibor polgármester

Nagy Katalin Magdolna
Nagy Katalin Magdolna 1972 óta, harminchét éven át tanította a környező települések (Sitke, Gérce, Vásárosmiske) felnövekvő nemzedékét az írás, olvasás, számolás tudományára. Gérce és Vásá­rosmiske községekben hosszú évek óta ellátja a könyvtárosi feladatokat is.
A díjazás kezdeményezője: Vásárosmiske Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

Varga Lászlóné
Varga Lászlóné három évtizede végez kiemelkedő nevelő-oktató munkát a rábapatyi Arany János Általános Iskolában. Szakmai feladatai mellett támogatja a Diákönkormányzat tevékenységét, és évtizedek óta sokat tesz az ifjúságvédelem területén a hátrányos helyzetű tanulók érdekében.
A díjazás kezdeményezője: Németh József, Rábapaty község polgármestere

Sárvári Kistérség Egészségügyéért Díj
Sárvári kistérség Egészségügyéért Díj adományozható: a kistérség egészségügyi ellátása érdekében kiemelkedő tevékenységet kifejtő orvosnak, gyógyszerésznek, szakirányú végzettségű személynek, valamint példaértékű munkát végző közösségnek.

Dr. Badicsné Dr.Várbíró Mária
Dr. Várbíró Mária 1992-től végzi nagy szakmai elismeréssel gyógyító munkáját Ikervár és Meggyeskovácsi községekben.
Kezdettől fogva az ikervári Vöröskereszt elnöke, elindítója az egészséges életmód programnak, amely 15 éve folyamatos heti rendszerességgel folyik. Véradások szervezésében kiemelkedő érdemeket szerzett.
A díjazás kezdeményezője: Szabó Béla, Ikervár község polgármestere

Kovács Lászlóné
Kovács Lászlóné 1976. augusztus 1. óta dolgozik Répcelak egészségügyének szolgálatában. A munka mellett megszerzett laborasszisztensi képesítésével hozzájárult ahhoz, hogy Répcelak város lakossága számára egy magas szintű ellátást biztosító szolgáltatást sikerült megteremteni, mely által a lakosság laboratóriumi vizsgálatai helyben elvégezhetőek, a betegeknek nem kell Sárvárra utazniuk.1989-től 2004-ig a Vöröskereszt Répcelaki Szervezetének titkára, 2005-től pedig tagja a szervezetnek.
A díjazás kezdeményezője: Répcelak Város Önkormányzatának Képviselő-testülete

Országos Mentőszolgálat Sárvári Mentőállomásának Kollektívája
A Sárvári Mentőállomás a sárvári kistérség mind a harminckét településén ellátja a mentőszolgálati feladatokat. A mentőállomás dolgozói magas színvonalon, emberségesen végzik mindennapi, emberfeletti munkájukat.
A mentőszolgálat ellátási körzetében mentést, sürgősségi betegellátást nyújt, esélyegyenlőséget biztosítva az egészségügyi ellátásra.
A díjazás kezdeményezője: Sárvár és Kistérsége Többcélú Kistérségi Társulás Elnöksége, Gérce Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

Szekrény Imréné
Szekrény Imréné 1976 óta ez év nyaráig a körzeti házi betegápoló feladatát látta el lelkiismeretesen és becsülettel Rábapaty és Jákfa településeken, sokat téve a beteg és elesett emberekért. 1990 óta folyamatosan tagja a képviselő-testületnek, s e minőségében folyamatosan részt vesz a település előtt álló feladatok megvalósításában. A településen élőkkel kialakított jó kapcsolatai révén szervezi a lakosok részvételét a helyi közösségi ügyek intézésében.
A díjazás kezdeményezője: Németh József, Rábapaty község polgármestere

Lábodi Zoltán Kistérségi Közművelődési Díj
Sárvári kistérség Közművelődési Díja adományozható egyéneknek és közösségeknek a tudomány, az irodalom, a művészetek és a közművelődés terén végzett kiemelkedő tevékenységért.

Csuka Éva
Csuka Éva 1977 óta tevékenykedik a répcelaki Városi Könyvtárban. 1995 óta szerkeszti az önkormányzati lapot, a Répcelaki Hírmondót. 1994-95-ben elkészítette az első Répcelaki Iránytűt, amely a Könyvtár gondozásában jelent meg 1994-2002 között.
A Magyar Könyvtárosok Egyesületet Vas Megye Szervezetének 1978 óta tagja. Szakmai publikációi a Vas Megyei Könyvtárak Értesítőjében jelentek meg (1997, 1998, 2001, 2005, 2008).
Példa a magára vállalt feladatok ellátásában, kiváló szakember, energikus, nagy tapasztalatú, kreatív személyiség.
Munkavégzésére igényesség, magas fokú, színvonalas szakmai munka, az olvasók iránti szeretet, tisztelet a jellemző.
A díjazás kezdeményezője: Répcelak Város Önkormányzatának Képviselő-testülete

Gércei Asszonykórus
A Gércei Asszonykórus Lábodi Zoltán vezetésével alakult. 1981 és 2001 között számos országos és nemzetközi találkozón, versenyen szerepeltek, ahonnét több alkalommal is arany minősítéssel tértek haza.
Az Asszonykórus jelenleg is aktívan működik, a kulturális rendezvényeken a kistérség szinte minden településén fellépnek.
A díjazás kezdeményezője: Gérce Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

Johan Jenőné
Johan Jenőné pósfai lakos, a Szeleste-Ölbő-Pósfa Községek Általános Iskolái és Óvodái iskolatitkára főállásban.
Felelősségteljes munkája mellett huszonöt éve könyvtáros, az általa létrehozott ifjúsági klub szervezője, vezetője, Pósfa kulturális életének lelke, motorja. Szabadidejét alárendeli a közösség érdekeinek, ha kell, estéit és hétvégéit is a közösségi kultúra fejlesztésének szenteli.
Teszi ezt csendben, szinte észrevétlenül, kérés vagy utasítás nélkül, szerényen, belső indíttatásból.
A díjazás kezdeményezője: Enzsöl Béla, Pósfa község polgármestere

Káldi Asszonykórus
A Káldi Asszonykórus, mely 1994-ben alakult a Faluház szakköreként, a falu és a térség meghatározó közművelődési szereplője.
Tagjai a községben élő idős asszonyok, akik főként népdalokat énekelnek, megőrizve és megismertetve ezzel a Kárpát-medence népdalkincsét.
Idén hetedik alkalommal rendezték meg Káldon a szüreti dalostalálkozót, melyen nagy számban lépnek fel a térség településének együttesei is.
Az Asszonykórus ma már rendszeres szereplője Vas megye jelentős dalostalálkozóinak és a környező falvak rendezvényeinek.
Nagyon sok daloskörrel, népzenei együttessel vannak kapcsolatban, szívesen utaznak énekelni hozzájuk.
A díjazás kezdeményezője: Simonics Pál, Káld község polgármestere

Pásti József György
Pásti József 1984-től vezetője az ikervári Batthyány Lajos Művelődési Háznak és Könyvtárnak, 2006-tól az Ikervári Általános Művelődési Központ igazgatója. Alapítója és vezetője a Rába(p)ART Társulatnak, mely több országos minősítésen is részt vett , két esetben pedig ezüst fokozatot ért el. Az intézmény művészeti csoportjai rendszeres szereplői az ikervári mikrotársulás településeinek rendezvényein.
A díjazás kezdeményezője: Ikervár Község Önkormányzatának Képviselő-testülete, Szabó Béla polgármester

Sitkei Citerazenekar
1966. október 28-án Lábodi Zoltán vezetésével, Vas megyében az elsők között alakult meg a Sitkei Citerazenekar. Hazánkban és az országhatáron kívül is népszerűsítették a magyar népzenét, többször léptek fel Ausztriában és Erdélyben, Horvátországban és Szlovéniában. Sitke kulturális életében is jelentős szerepet töltenek be, nincsen olyan megmozdulás, esemény, amelyen a zenekar nem lép fel. Az együttes az utánpótlás nevelésére is figyelmet fordít: a héttagú Ifjúsági Citerazenekar 1996 óta, az öttagú gyermekzenekar pedig 2007 óta működik.
A díjazás kezdeményezője: Morgós István, Sitke község polgármestere

Varga Mária
Varga Mária az 1980-ban alakult sitkei Népi Díszítőművészeti Szakkör vezetője. 1983-ban szerezte meg szakkörvezetői képesítését, s még ebben az évben elnyerte a Népművészet ifjú mestere címet is. 1990-ben a Népi Iparművész címet is megkapta. 2000-ben Prágában az ABILIMPÁN elnyerte a Cseh Köztársaság aranyérmét. Napjainkban a sárvári és a sitkei szakkört vezeti, munkáikkal helyi, megyei és országos kiállításokon vesznek részt.
Fő feladatának a még fellelhető népi hímzéshagyomány gyűjtését, feldolgozását, bemutatását, terjesztését tekinti. Nagyon fontosnak tartja, hogy minél több szakkör működjön, mert az érdeklődők számára így érhető el a hiteles mintakincs.
A díjazás kezdeményezője: Morgós István, Sitke község polgármestere

Horváth Zoltán Kistérségi Sportdíj
Sárvári kistérségi Sportért Díj adományozható egyéneknek és közösségeknek a kistérség érdekében kifejtett kiemelkedő sportmunkáért vagy kiemelkedő sportteljesítményért.

Baumgartner Gábor
Baumgartner Gábor évtizedek óta aktívan segíti Bögöte sportmozgalmát. Komoly érdemei vannak az évről-évre zajló körzeti tekebajnokság megszervezésében, lebonyolításában.
A nyaranként megrendezésre kerülő, egyre népszerűbb kispályás labdarúgótorna szervezésében is fontos szerepet vállal. Vállalkozóként anyagilag is támogatja a sportot.
A díjazás kezdeményezője: Bögöte Község Önkormányzat Képviselő-testülete

Boros Miklós
Boros Miklósnak a Gérce-Vásárosmiske SE elnökeként nagy szerepe volt abban, hogy az általa vezetett labdarúgócsapat 1993 és 2008 között három alkalommal is eredményesen szerepelt a megyei I. osztályban.
A csapat elnökeként jelenleg is aktívan irányítja az egyesületet, szervezi a község sportéletét.
A díjazás kezdeményezője: Gérce Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

Lőrincz Géza
Lőrincz Géza több évtizede tagja a helyi Rábapatyi Községi Sportkörnek. 2001 óta a sportvezetőség tagja. Tevékenységével nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy a rábapatyi labdarúgó csapat kilencedik éve szerepel a megyei I. osztályban. Sportvezetőként a személyi és tárgyi feltételek megteremtésében és biztosításában eredményesen közreműködött. A csapat két alkalommal lett bajnok a megyei első osztályban és egy harmadik helyezést szerzett. Lőrincz Géza tevékenysége a rábapatyi sportélet eredményességében nagy fontossággal bír.
A díjazás kezdeményezője: Németh József, Rábapaty község polgármestere

Pap Zoltán
Pap Zoltán három évtizedes sportpályafutása során két sportágban (labdarúgás és teke) elért teljesítményével, az utánpótlás-nevelés terén folytatott edzői tevékenységével, a társadalmi munkában végzett pályagondnoki feladatok ellátásával nagyon sokat tett és tesz ma is Uraiújfalu sportéletéért.
A díjazás kezdeményezője: Uraiújfalu Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

Pócza József
Pócza József hosszú éveken át szervezte, támogatta Vásáros­miske Sportkörét. Mai napig aktívan részt vesz a sportéletben, felkarolva a fiatalokat. A Vas Megyei Bírószövetség tagjaként dolgozik a kistérség területén. A Vásárosmiske Tűzoltó és Polgárőr Egyesület elnöki posztját ma is betölti.
A díjazás kezdeményezője: Vásárosmiske Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

Szabó Róbert
Szabó Róbert 1993 óta tanárként dolgozik a répcelaki iskolában. Aktív sportoló, aki számos feladatot lát el az utánpótlás-nevelés, az iskolai sportélet szervezése, a sportegyesület labdarúgó-szakosztályá­nak vezetése terén. Toborzásvezető a Magyar Gyermeklabdarúgó Szövetség felkérésére, évről évre szervezi a kistérségi iskolák gyerekcsapatainak találkozóit. Többféle korcsoportban tart edzéseket az óvodáskorúaktól kezdve, tanítványai szinte minden évben érnek el megyei helyezéseket.
A díjazás kezdeményezője: Répcelak Város Önkormányzatának Képviselő-testülete

Dr. Varasdy Sándor
Dr. Varasdy Sándor a káldi gyermek és felnőtt sakk-szakkör vezetője, segíti a káldi természetjáró és tájfutó-egyesület munkáját is. Útjára indította, magas szintre emelte a Megyei Tájfutó Egyesületet. Munkájának sikerét mutatja a számtalan díj, melyet tanítványaival szereztek. Voltak köztük diákolimpiai, főiskolai és felnőtt magyar bajnokok is.
A díjazás kezdeményezője: Simonics Pál, Káld község polgármestere

Sárvári Kistérség Közbiztonságáért Díj
Sárvári kistérség Közbiztonságáért Díj adományozható egyéneknek és közösségeknek a kistérség érdekében és a kistérségben végzett rendészeti és közbiztonsági tevékenység végzése és támogatása során kiemelkedő, példamutató szolgálat ellátása, kimagasló eredményeket hozó munka elismeréseként.

Király Zoltán
Király Zoltán 1987. június 1-jén került a Sárvári Tűzoltó-parancsno­kság állományába, mint tűzoltási és szolgálati főelőadó. 1989. december 1-jén parancsnokhelyettesnek, 2000. május 1-jei hatállyal pedig tűzoltóparancsnoknak nevezték ki.
A bevételi források megteremtésével is sokat tett a laktanya korszerűsítéséért, korszerű felszerelések és eszközök beszerzéséért – a számítógépes hálózat kiépítésével a megyében elsőként biztosította a laktanya internetes elérhetőséget. Vezetésével a tűzoltóság gazdálkodása, működése is kiegyensúlyozottá vált.

A díjazás kezdeményezője: Sárvár és Kistérsége Többcélú Kistérségi Társulás Elnöksége

Dr. Kovács Endre
Dr. Kovács Endre a Sárvári Rendőrkapitányság kapitányságvezetőjeként vonult nyugdíjba 2009-ben.
Több évtizedes rendőrségi pályafutása során munkáját mindig komoly hivatástudattal és kellő szakmaisággal végezte. Jellemző volt rá a segítőkészség és a rugalmasság, fontosnak tartotta a jó kapcsolat, a partneri viszony ápolását a kistérség önkormányzataival, polgármestereivel.
Tevékenységének célja egy élhető és biztonságos lakókörnyezet megteremtése és fenntartása volt, melynek érdekében mindig önzetlenül és kitartóan dolgozott.
A díjazás kezdeményezője: Sárvár és Kistérsége Többcélú Kistérségi Társulás Elnöksége

Németh Kálmán
Németh Kálmán 2009. február 2-án a répcelaki általános iskolából vonult nyugállományba. 1964-től a Répcelaki Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja, 1993-tól pedig a Tűzoltó Egyesület parancsnokaként dolgozott.
Tevékenységéért 1982-ben a Tűzbiztonsági Érem bronz fokozatát kapta. 2009-ben a Létesítményi Tűzoltók Országos Szövetségétől vehetett át kitüntetést.
Munkáját mindig precízen, pontosan, önfeláldozóan, odaadóan, a köz védelmében végezte. Nagy szerepe volt a Tűzoltóság megerősítésében, újjászervezésében, korszerűsítésében.
Nevéhez fűződik az Egyesület utánpótlásának toborzása, nevelése, melyet nagy lelkesedéssel, odaadással végzett.
A díjazás kezdeményezője: Répcelak Város Önkormányzatának Képviselő-testülete

Sárvári Kistérség Szociális Díja
Sárvári kistérség Szociális Díja adományozható egyéneknek és közösségeknek, akik a kistérségben, a kistérség érdekében a szociális ellátás és igazgatás, a gyermekvédelem területén kimagasló munkát végeztek, illetve kiemelkedő eredményeket értek el.

Rakó Sándor
Rakó Sándor 1996 februárjában indította útjára Káldon az időseket közösségbe gyűjtő helyi nyugdíjas klubot, amit azóta is magas színvonalon vezet. Havi egy alkalommal tartják össze jöveteleiket, programtervezet alapján végzik feladataikat. Megemlékeznek a nemzeti ünnepekről, névnapokról, anyák napjáról, részt vesznek a helyi rendezvényeken. Munkáját önzetlenül, lelkesen végzi, tagja a Kertbarát Körnek és a Polgárőrségnek is.
A díjazás kezdeményezője: Simonics Pál, Káld község polgármestere

Sárvári Kistérség Polgárainak Szolgálatáért Díj
Sárvári kistérség Polgárainak Szolgálatáért Díj adományozható annak, aki a kistérség önkormányzatai, társulásai által fenntartott költségvetési szervekben, intézményekben főfoglalkozású, legalább öt év folyamatos köztisztviselői, közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, és a köz szolgálata érdekében kifejtett kiemelkedő, példamutató tevékenysége elismerést érdemel.

Bíró Ibolya
Bíró Ibolya 1973 óta dolgozik a közigazgatásban, mint köztisztviselő. Munkáját az eltelt harmincöt évben mindig nagy szorgalommal, becsülettel végezte. Folyamatos munkaviszonya áll fenn a Rábapatyi Hivatalnál, kezdettől fogva az adóügyekkel foglalkozik. Az ügyfelekkel, a lakossággal mindig türelmesen intézkedett, feladatának ellátása során a jogszabályi előírásokat szakszerűen betartotta.
A díjazás kezdeményezője: Németh József, Rábapaty község polgármestere

Vadasfai Soós Kálmánné
Vadasfai Soós Kálmánné 1969-ben kezdte pályáját. 1987 februárjában került Csényébe a Községi Közös Tanácshoz igazgatási előadónak, 1991-től nyugállományba vonulásáig pedig a Bögöt-Porpác Körjegyzőség igazgatási főmunkatársa. Több évtizeden keresztül dolgozott a közigazgatásban, munkáját mindig becsületesen, lelkiismeretesen, a települések lakosságának és a köz szolgálatának érdekében végezte.
A díjazás kezdeményezője: Bögöt-Porpác Körjegyzősége; Farkas László, Bögöt község polgármestere.

Forrás: Sárvár és kistérsége - Kistérségi díjak 2009 kiadvány
.