Labdarúgó NB I - A 24. forduló mérkőzései - Előzetes

Labdarúgás

MTI

2021.03.01. 22:07

Honvéd-MTK fővárosi rangadó kedden. A mérkőzéseket az M4 Sport élőben közvetíti.

Fővárosi rangadón csap össze kedden délután a Budapest Honvéd és az MTK az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában.

A két együttesnek ez lesz a 194. egymás elleni élvonalbeli bajnoki találkozója, és bár a Honvéd a pályaválasztó, az új Bozsik Stadion folyamatban lévő építési munkálatai miatt a felek az MTK otthonában találkoznak. A 193 meccsből álló örökmérleg viszonylag kiegyenlített, 87 MTK-siker és 45 döntetlen mellett 61 alkalommal a Honvéd hagyta el győztesen a pályát.

Jelenleg más a motiváció a két csapatnál, az MTK ugyanis negyedik, de bravúros szerepléssel akár még a második hely is elérhető lehet a számára, míg a Honvéd azért küzd, hogy a következő idényt ne a másodosztályban kelljen kezdenie. A kispesti együttesnél február 15-én Horváth Ferenc vette át az irányítást vezetőedzőként, és bár azóta a címvédő és listavezető Ferencvárostól 1-0-s vereséget szenvedtek, múlt szombaton fontos győzelmet arattak a második helyezett Puskás Akadémia vendégeként (2-1).

Az MTK a legutóbbi három bajnoki meccsén nem kapott ki, ezek során legyőzte a Fehérvárt és döntetlent ért el múlt szombaton a Ferencváros ellen, így papíron a keddi mérkőzésnek is inkább a kék-fehérek az esélyesei.

A címvédés felé tartó FTC ezúttal a sereghajtó Diósgyőrt fogadja, a borsodi együttesnek pedig most már minden mérkőzés a bennmaradásért folytatott küzdelemről szól. A miskolci csapat a téli szünet után, január 20-án ugyancsak a Groupama Arénában 1-0-ra legyőzte a címvédőt, amelynek ezzel megszakadt a csaknem négyéves, 61 mérkőzésen át tartó hazai veretlenségi sorozata.

A hétközi fordulóban a második Puskás Akadémia a legutóbbi két bajnokiján vesztes Kisvárda vendége lesz, Mezőkövesdre pedig a Zalaegerszeg látogat. Az újonc Budafok Újpesten szerepel szerdán, a harmadik helyen álló Fehérvár pedig az ötödik Paksot fogadja.

A mérkőzéseket az M4 Sport élőben közvetíti.