Labdarúgó NB I - A hétvégi labdarúgó-mérkőzések - Előzetes

Labdarúgás

MTI

2021.04.23. 10:57

A szombati, vasárnapi mérkőzések.

Elsősorban a második és a harmadik helyért folyó küzdelem, valamint a kiesés elkerüléséért vívott harc lesz a középpontban a labdarúgó OTP Bank Liga hétvégi, 31. fordulójában.

A listavezető Ferencváros hétközben biztosította története 32., és sorozatban harmadik bajnoki címét, így a zöld-fehérek számára gyakorlatilag tét nélküli lesz a vasárnapi meccsük, amely más esetben rangadónak számítana, mivel a harmadik Fehérvárnál vendégeskednek.

A Fejér megyei együttes számára azonban bőven van ok a pontok gyűjtésére, lemaradása ugyanis öt pont a második Puskás Akadémiával szemben, azaz a hátralévő három körben akár még előzhetne is. Ehhez azonban az is kell, hogy a hétközben a Diósgyőr otthonában vereséget szenvedő felcsútiak ismét hibázzanak, erre viszont nem biztos, hogy éppen most szombaton kerül sor, amikor a kilencedik Zalaegerszeg lesz a vendég a Pancho Arénában.

Nehéz mérkőzés vár az újoncként sereghajtó Budafokra, amely akár ebben a fordulóban el is búcsúzhat az élvonaltól. A fővárosiakhoz a negyedik Paks látogat vasárnap, Bognár György együttese pedig a mostani idény mindkét egymás elleni bajnoki összecsapásán verni tudta a budafokiakat. Tavaly novemberben 3-2-re nyert a Paks vendégként, majd februárban házigazdaként diadalmaskodott 4-1-re.

A szintén az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Diósgyőr a hétközi győzelme után ezúttal Kisvárdáról próbálja majd meg elhozni a három pontot, amely létfontosságú a számára. A miskolciakkal szemben négypontos előnyben lévő Budapest Honvéd a fordulót záró összecsapáson a Mezőkövesdet fogadja.

1. Ferencvárosi TC             30 20   9   1    63-19  69 pont - már bajnok
 2. Puskás Akadémia FC          30 17   4   9    44-34  55      - Konferencia Liga
 3. MOL Fehérvár FC             30 14   8   8    60-35  50
 4. Paksi FC                    30 12   8  10    62-55  44
 5. Kisvárda Master Good        30 11   9  10    25-34  42
 6. MTK Budapest                30 10   9  11    39-40  39
 7. Újpest FC                   30 11   5  14    40-60  38
 8. Mezőkövesd Zsóry FC         30 10   8  12    32-41  38
 9. ZTE FC                      30  9   6  15    50-52  33
10. Budapest Honvéd             30  8   9  13    42-44  33